Facebook Google+ Twitter

Piotr Ikonowicz w więzieniu. Będzie głodował w obronie praw człowieka

Piotr Ikonowicz został doprowadzony do zakładu karnego. Spędzi w nim 90 dni. Jego żona zapowiada, że w więzieniu Ikonowicz rozpocznie głodówkę.

 / Fot. DARIUSZ GDESZ / POLSKAPRESSE GAZETA WROCLAWSKA"Piotr w więzieniu rozpocznie głodówkę przeciwko łamaniu przez polskie państwo praw człowieka i eksmitowaniu starców, chorych, kobiet i dzieci na bruk" - powiedziała Agata Nosal-Ikonowicz. Ikonowicz trafił do więzienia, bo odmówił wykonania zasądzonych prac społecznych po tym jak w 2000 roku naruszył nietykalność cielesną właściciela domu, z którego chciano eksmitować starszych ludzi. Wyrok zapadł w 2008 r. Ikonowicz prowadzi na warszawskiej Pradze Kancelarie Sprawiedliwości Społecznej.

Dziś na facebookowym profilu Ikonowicza pojawił się następujący wpis: "Piotr Ikonowicz w więzieniu! 6.10, w progu trzech smutnych panów- Piotr Ikonowicz został zabrany do więzienia na Olszynkę Grochowską".

Wcześniej w obronie byłego szefa PPS i posła stanęli dawni opozycjoniści. Pod listem otwartym, w którym napisali, że nie mogą się zgodzić na sytuację, w której "w III RP wysyła się do więzienia działaczy społecznych zaangażowanych w pomoc słabym i wykluczonym" podpisali się m.in. Karol Modzelewski, Zbigniew Romaszewski, Danuta Kuroń i Ewa Milewicz.

Zdaniem prezydenta Komorowskiego "prośba Piotra Ikonowicza, a dokładnie kontekst sprawy, której dotyczy wniosek o ułaskawienie, nie jest oczywisty" - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mnóstwo było (łącznie ze mną) marnujących zdrowie ratowaniem innych osób. Daremny to trud i szkodliwy dla ratownika oraz kibiców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdejmuję kapelusz i pochylam głowę przed Piotrem Ikonowiczem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby wszyscy byli równi wobec prawa, to połowa polityków z partii Tuska siedziałaby w więzieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy są równi wobec prawa panie Ikonowicz .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.