Facebook Google+ Twitter

Piotr Kownacki o podpisaniu specustawy stoczniowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-24 21:46

Prezydencki minister Piotr Kownacki powiedział, że Lech Kaczyński, podpisując specustawę stoczniową, wybrał mniejsze zło.

Ustawa umożliwi sprzedanie nieobciążonego hipoteką majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie oraz zapewni stoczniowcom wypłaty odszkodowań w wysokości od 20 do 60 tysięcy złotych za dobrowolne odejścia z pracy.

Piotr Kownacki powiedział, że prezydent ma świadomość, iż ustawa nie ratuje polskiego przemysłu stoczniowego. Podpisał jednak dokument, gdyż nie chciał dopuścić, by pracownicy zakładów w Szczecinie i Gdyni zostali pozbawieni odszkodowań.

Prezydencki minister dodał, że Lech Kaczyński miał wiele zastrzeżeń do treści ustawy. Brakuje w niej bowiem przepisu, gwarantującego, że majątek zakładów będzie wykorzystany do produkcji statków. Kownacki przyznał, że przyszłość stoczni w Szczecinie i Gdyni nie przedstawia się optymistycznie.

Specustawa jest związana z decyzją Komisji Europejskiej, która uznała za nielegalną pomoc publiczną udzieloną stoczniom. Bruksela dała polskiemu rządowi czas do czerwca przyszłego roku na wyprzedaż majątku przedsiębiorstw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.