Facebook Google+ Twitter

Piotr Kownacki usłyszał zarzuty w związku z incydentem w Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-26 11:06

Piotr Kownacki usłyszał w warszawskiej prokuraturze okręgowej zarzut ujawnienia tajemnicy państwowej. Śledztwo prokuratury miało związek z wyciekiem do mediów poufnego raportu ABW, dotyczącego incydentu podczas ubiegłorocznej wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji.

Piotr Kownacki (po lewej) / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Piotr_Kownacki,_Lublin-%C5%9Awidnik,_24-03-2009.jpgByły szef Kancelarii Prezydenta nie przyznał się do winy. W krótkim oświadczeniu po wyjściu z przesłuchania powiedział, że próba obarczenia go winą za ujawnienie dokumentu to polityczna prowokacja. Piotr Kownacki zapewnił, że skrupulatnie przestrzegał przepisów o tajemnicy państwowej.

Szczegóły postępowania zostały objęte prokuratorską tajemnicą, dlatego ani Piotr Kownacki, ani rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk nie ujawniali przebiegu przesłuchania. Rzecznik powiedział jedynie, że według ustaleń prokuratorów, Kownacki przekazał raport ABW dziennikarzowi. Za ujawnienie tajemnicy państwowej grozi mu do 3 lat więzienia.

Piotr Kownacki wyraził zgodę na ujawnianie swoich danych osobowych w mediach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.