Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

45806 miejsce

Piotr Krzystek wygrał wybory dzięki oddaniu basenu olimpijskiego?

Piotr Krzystek od początku kadencji na stanowisku prezydenta Szczecina nie miał zbyt wysokich notowań. Jego pozycję osłabiła jeszcze sprawa zarzutu zakupu mieszkania komunalnego po zaniżonej cenie.

Prezydent Piotr Krzystek włączył się czynnie w propagowanie kandydatury Szczecina do ESK 2016 / Fot. Wincenty SadowskiPierwszym większym sukcesem prezydentury Piotra Krzystka była sprawna organizacja Regat The Tall Ships' Race 2007 w Szczecinie. Drugim już kontrowersyjnym sukcesem była ogłoszona na początku 2009 r. nowa wizja rozwoju miasta do 2050 r. „Floating Garden 2050”, według którego Śródodrze i pływające wyspy mają stać się naturalnym centrum życia szczecinian.

Sam Piotr Krzystek w broszurce wyborczej za największe sukcesy swojej kadencji uznał, oprócz w/w regat, nowy basem olimpijski i uzyskanie organizacji na nim Mistrzostw Europy 2011 w pływaniu, budowę Nowej Kaskady, powstanie Parku „Pomerania”, powstanie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zamówienie nowych autobusów i tramwajów, wzrost wydatków na inwestycje w oświacie, upiększanie skwerów, placów, zbudowanie Teatru wodnego przy Pleciudze.

Na szczęście dla Piotra Krzystka, większość tych dokonań przypada na ostatni rok (wyborczy), szczególnie oddanie basenu olimpijskiego wpłynęło na zwyżkę notowań prezydenta Szczecina, a podpisanie w przeddzień wyborów umowy z wykonawcą hali widowiskowo-sportowej dla Szczecina było przysłowiową kropka nad i.

W wyborach na prezydenta miasta mieszkańcy postawili więc na kontynuację, tym bardziej, że Piotr Krzystek obiecał start n/w inwestycji w 2011 r. Poza wyżej wymienioną budową Hali widowiskowo-sportowej, ma ruszyć budowa Filharmonii, portu jachtowego, rozpocząć się mają inwestycje: ul Struga, kąpielisko Arkonka, ogród botaniczny, przebudowa bulwarów, inwestycje komunikacyjne.

I chociaż w swoich planach nie wspomniał o budowie stadionu piłkarskiego, Szczecińskim Szybkim Tramwaju, rewitalizacji Nadodrza w rejonie ul. Światowida i Kolumba, zagospodarowaniu Bramy Portowej, dawnego Baru Ekstra, zabudowań dawnej Dany itp., ostatnie sukcesy wystarczyły na ponowną sukcesję. Tym bardziej, że Piotr Krzystek tylko zawiesił swoje członkostwo w PO, więc chyba wśród radnych PO będzie szukał poparcia swoich działań, a z radnym wybranym z jego Komitetu wyborczego zapewniłoby to większość w Radzie Miasta.


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piotr Krystek
  • Piotr Krystek
  • 07.02.2012 17:15

Farciarz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.