Facebook Google+ Twitter

Piotr Kupicha: Feel zasługuje na szacunek

Piotr Kupicha to jedno z najgłośniejszych nazwisk polskiej sceny muzycznej. Przez jednych uwielbiany, przez innych opluwany. Wobec błyskawicznej popularności zespołu Feel, którego jest liderem, nikt nie pozostał jednak obojętny. Dla Wiadomości24.pl rozmawia z nim Damian Kazak.

Piotr Kupicha / Fot. AKPADamian Kazak: - Niegdyś tysiące sprzedanych biletów, teraz niecałe 800 w Płocku. Koncert przełożono. Co według Ciebie jest przyczyną?
Piotr Kupicha: - Myślę, że 800 biletów to nie jest źle. Na sprzedaż biletów składa się wiele czynników. Między innymi cena i cała organizacja przy sprzedaży.

Sądzisz, że jest to tylko specyfika mieszkańców Płocka, którzy są przyzwyczajeni do darmowych imprez?
- Może tak być. Wiele razy zdarza się, że organizatorzy mówią właśnie o takich przypadkach.

W jednym z wywiadów, powiedziałeś, że „jesteś bogatszy o nowe doświadczenia z pracy w poprzednich zespołach i wyciągnąłeś z nich wnioski”. Wszyscy wiemy, że błędy są rzeczą ludzką, ale czy nie odnosisz wrażenia, ze „Feel” zaczyna powielać błędy wielu innych artystów?
- Nawet jeśli popełniamy błędy, nie są one takie jak w przypadku poprzednich zespołów. Wcześniej zespoły rozpadały się bardzo szybko.

Nie boisz się więc, że pewnego dnia „Feel” odejdzie w zapomnienie?
- Nie mam na to wpływu. O tym zadecydują ludzie, którzy nas słuchają.

Ile miałeś lat debiutując jako członek zespołu Sami? Jak wyglądały te początki kariery?
- Kiedy zadebiutowaliśmy z zespołem Sami, miałem 20 lat. Moja kariera muzyczna trwa więc od 10 lat. Choć początki były trudne, z czasem nabierałem wprawy. Dziś, po latach pracy, potrafię już pokonywać wiele przeciwności losu.

Od zawsze zawzięcie pracowałeś na taki sukces.
- Myślę, że zawsze ciężko pracowałem, konsekwentnie starałem się dążyć do swoich celów. Wyznaję zasadę, że każdy powinien być kowalem własnego losu.

Powiedziałeś kiedyś, że jesteście rockowcami. Czujecie się zespołem rockowym?
- Czujemy się zespołem rockowym, ale wykonujemy też piosenki popowe. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Jednak to, że mamy mocne uderzenie doskonale widać na koncertach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Tak zobaczymy za jakieś dwa lata co z tego Feela zostanie, teraz jeszcze jadą z górki a później to czas pokaże czy przetrwają na topie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale ja Twoją krytyczną uwagę przyjąłem, to nie była i nie jest pretensja. Po prostu nic więcej, poza tym co powiedziałem, do powiedzenia nie mam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeszcze tylko jedna osoba się nie wypowiedziała.
Damian ja uznaje przede wszystkim krytykę, Ty jak widzę niekoniecznie ( i argument o konstruktywnej odstawmy). Jakbyś nie zauważył, nie robię tu w ogóle artykuł o muzyce (poza kiedyś dwoma ), nie robię ich z konkretnego powodu, że na ten temat wyłączność ma mój portal.
Nic już nikomu nie można napisać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Damian =) Tak dalej, szlifuj umiejętności.
Pomijając oczywiście blednący Feel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W przeciwieństwie do Ciebie nie mam czasu na bezsensowne prowadzenie dyskusji. Uważasz, że się znasz? To świetnie, rób wywiad. Ja wyznaję zasadę, że człowieka ocenia się po tym co i jak robi, nie jak i ile o tym gada. Tak więc powodzenia! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krytykuję bo się znam na temacie. Jakież to warunki były? Słucham? One spowodowały, że nie mogłeś innych tematów wymyślić? Ja z chęcią się poprzerzucam gorszymi warunkami;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepiej jest krytykować ;) Umów się i zrób! Życzę Ci takich warunków pracy, w jakich ja rozmawiałem z Piotrkiem. Wtedy zobaczysz o co mi chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak bym przeprowadził? Skupił bym się na jednej rzeczy, a nie skakał po iluśtam tematach, to są dość szablonowe pytania, nawet to o Dodzie, tajemnicą poliszynela są ich wzajemne stosunki). W wypadku Feela czepiłbym się sezonowości ich muzyki i w ogóle takich gwiazdek w Polsce i na tym bym zbudował 4-5 pytań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście Bartku, bo się tym zajmuję od 5 lat.

Damian, proszę o jakieś dowody na tezę 4-5 biletów na takich imprezach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby mieć ten dziennikarski instynkt trzeba przeprowadzić takich wywiadów paredziesiąt, jak nie pareset. Jak na razie nie jest źle. Gratuluję.

PS. Damianie, to normalne, że Paweł przeprowadziłby ten wywiad lepiej. ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.