Facebook Google+ Twitter

Piotr Łazarkiewicz nie żyje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-20 15:57

W wieku 54 lat zmarł na zawał serca Piotr Łazarkiewicz, reżyser, scenarzysta, aktor oraz producent filmowy.

Wyreżyserował wiele filmów, miedzy innymi: "Kontrapunkt", "Fala - Jarocin '85", "W środku Europy", "Pora na czarownice", "Zaklęta", "Samo niebo", a w tym roku dramat "0_1_0". Reżyserował również spektakle telewizyjne, w tym: "Duże i małe", "Martwa królewna", "Fotoplastikon" i "Trelemorele". Przez wiele lat był reżyserem programu "Bezludna Wyspa", nadawanym w Programie 2 TVP.

Łazarkiewicz był też producentem. Wyprodukował takie filmy, jak: "Żegnaj Ameryko", "Pora na czarownice" i "Na koniec świata". Występował jako aktor, między innymi w filmie "Ostatni dzwonek", "Białe małżeństwo" i "Odjazd".
Piotr Łazarkiewicz otrzymał wiele nagród. Był laureatem Nagrody Pokojowej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Treście za film "Pora na czarownice" w 1995 roku. Za ten sam film w 1993 roku otrzymał Nagrodę Prezesa Komitetu do spraw Radia i Telewizji na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 1986 roku dostał nagrodę "Wawrzyn Radaru" za pełnometrażowy dokument filmowy "Fala", będący portretem młodego pokolenia, które zostało przedstawione na tle festiwalu w Jarocinie.

Piotr Łazarkiewicz urodził się 13 marca 1954 roku. W 1977 roku ukończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, a w 1981 roku uzyskał dyplom na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytety Śląskiego.
Jako reżyser zadebiutował w 1985 roku filmem "Kontrapunkt".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.06.2008 05:49

Zamiast epitafium gorzka myśl Witkacego: "... tak głupio się układa całe życie- tyle rzeczy ginie - tylu szkoda i wychodzi bolesny nonsens, a po drodze jak kupki gówienek nikomu niepotrzebne dziełka." Kino jest wspaniałe, powstają wielkie filmy, ale żaden z nich nie jest wart ludzkiego życia. Tylko raz przejdziemy tą drogą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

(*) takie to już jest życie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.06.2008 16:21

(*) wielka strata

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.