Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14330 miejsce

Piotr Reiss wydał swoją biografię

W czwartek, 8 października do sprzedaży trafiła książka Piotra Reissa ""Piotr Reiss - Spowiedź piłkarza", pierwsza część biografii, w której piłkarz opisał swoją karierę, ujawniając dotąd nieznane szczegóły.

Były piłkarz Lecha Poznań opisuje ze szczegółami swoją karierę, aż do momentu głośnego odejścia z klubu i zatrzymania przez policję. Kiedyś był kapitanem i filarem "Kolejorza", dziś jest jednym z 300 zatrzymanych w aferze korupcyjnej w polskiej piłce. "Rejsik" już dawno nosił się z zamiarem napisania biografii. Czekał na odpowiedni moment. Ostatnie trudne dla piłkarza półrocze: wyrzucenie z ukochanego klubu, medialne zatrzymanie przez policję, było impulsem do opisania swojej kariery. Od kiedy 2 lutego został zatrzymany w związku z aferą korupcyjną, miał sporo czasu. Dziś zawodnik nie gra już w poznańskim Lechu, reprezentuje barwy rywala zza miedzy, Warty.

Książka ma 300 stron i kosztuje 29,90 zł. - Opisuję w niej swoje początki jako kibica i jako piłkarza. Opowiadam o swojej karierze w polskiej lidze, Bundeslidze i meczach w reprezentacji Polski. Nie brakuje też ostatnich wątków, gdzie piszę o wielu faktach, o których kibice nie mieli pojęcia - zdradza "Rejsik". Ostatni rozdział książki opisuje kolację byłego kapitana Lecha z zarządem, podczas której zostaje poinformowany, że kontrakt z nim nie zostanie przedłużony. - Czuję się niewinny. Nie kupiłem ani nie sprzedałem meczu Lecha Poznań - powiedział podczas prezentacji swojej książki Reiss.

Książkę od paru dni można ją było zamawiać przez internet, poprzez Allegro oraz stronę internetową piotrreiss.pl. Od wczoraj dostępna jest także w wielu księgarniach w całej Wielkopolsce, w salonach Ruchu, w niektórych punktach Intermarche oraz w kilku punktach, w których można kupować bilety na mecze Lecha. Jednak nie w tych związanych z klubem.

- Wysłaliśmy klubowi zapytanie, czy jest zainteresowany dystrybucją książki, ale do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi - tłumaczy Piotr Matecki z wydawnictwa SportWin, które wydało książkę. Pozycja ukazała się w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, już dziś wiadomo, że konieczny będzie dodruk, ponieważ książka cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Przez dwa tygodnie "Rejsik" będzie promować swoją książkę w Wielkopolsce. Wczoraj gościł w Księgarni Powszechnej na Starym Rynku, gdzie można było kupić książkę i zdobyć autograf.

Źródło: "Polska Głos Wielkopolski"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.