Facebook Google+ Twitter

Piotr S., "Staruch" zatrzymany pod Kopcem Powstania Warszawskiego

Policja potwierdza: w poniedziałek w nocy podczas uroczystości na Kopcu Powstania warszawskiego zatrzymano Piotra S., pseudonim Staruch. - Jest podejrzany o uczestnictwo w przestępstwie o charakterze kryminalnym popełnionym chwilę przed zatrzymaniem - mówi W24 mł. asp. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Sonda

Akcja pod Kopcem Powstania Warszawskiego:

GNU Free Documentation License / Fot. PiotrusW poniedziałek wieczorem pod Kopcem Powstania Warszawskiego odbywały się uroczystości upamiętniające 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Brała w nich udział prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pod pomnikiem, symbolem Polski Walczącej zostały złożone wieńce. Jedną z grup, która chciała w ten sposób oddać hołd powstańcom byli kibice stołecznej Legii Warszawa. Przybyli oni dużą grupą spod stadionu na sam Kopiec. Wśród nich był jeden z liderów społeczności kibiców Legii, Piotr S. "Staruch".

Policja chce aresztu dla Starucha

O godzinie 22 zaczęła się akcja policji. - Piotr S. został rozpoznany przez przejeżdżający przy ulicy Bartyckiej patrol policji. Jest on podejrzany o uczestnictwo w przestępstwie o charakterze kryminalnym popełnionym chwilę przed zatrzymaniem - mówi W24 mł. asp. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. - Osoby w towarzystwie zatrzymanego utrudniały funkcjonariuszom interwencję. W stronę policjantów poleciały kamienie, jeden z funkcjonariuszy został ranny. Potrzebna była pomoc lekarska. W związku z tym patrol zadzwonił po wsparcie w celu zatrzymania podejrzanego. Dowody w sprawie dokonanego przestępstwa są kompletowane. Piotr S. znajduje się w areszcie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

kat.
  • kat.
  • 04.08.2011 01:53

moim zdaniem- kryminalni wybrali zły moment na zatrzymanie 'starucha'- powinni zrobić to trochę później, bo - moim zdaiem- taka reakcja była do przewidzenia: nagle przyjeżdżają kryminalni po cywilu, zgarniają wg nich- kiboli- niewinnego człowieka, nikt nie wie o co chodzi.. to poczuli się jednością. niestety po obejrzeniu filmu, na którym wszystko wyraźnie widać wnioskuję, że za to, że zrobiła się z tego taka afera, prowokacja etc., powinni tłumaczyć się ci kryminalni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zenobia g.
  • zenobia g.
  • 03.08.2011 15:17

proszę się dokładnie przyjrzeć filmikowi z youtube.pl i poczytać inne źródła. Dlaczego nie opisuje Pan zgodnie z chronologią wydarzenia? Moja wersja po obejeniu filmików jest taka: kibice - koledzy 'Starucha' otoczyli cywilny radiowóz, kryminalny coś się tłumaczy, wkraczają posiłki próbujące odepchnąć kiboli, żeby mogli odjechać, poleciał gaz, w międzyczasie policjant zostaje ranny, zostaje wezwana karetka. itd.

PS. Uważam, że ten policjant z kryminalnych niepotrzebnie wogóle dyskutował z kibolami, nie miał obowiązku przed nikim tam - kibolami- się tłumaczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alicja Kowalska
  • Alicja Kowalska
  • 02.08.2011 21:55

to co on zrobil?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytacz
  • Czytacz
  • 02.08.2011 18:31

Policja podaje od początku że przestępstwo miało miejsce kilka godzin wcześniej. To ta "chwila" brzmi niezbyt precyzyjnie Panie Redaktorze. I nie w czasie uroczystości a po ich zakończeniu. Więc z tym też niezbyt tekst na czasie. Szukanie taniej sensacji lub usiłowanie stworzenia jej na bieżące potrzeby nie jest chyba myślą przewodnią dziennikarstwa obywatelskiego? Ale też - jaki dziennikarz, taki tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przedstawiciel policji nie chciał podać zarzutów stawianych "Staruchowi" oprócz tego, że jest On podejrzany o udział w przestępstwie kryminalnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jest on podejrzany o uczestnictwo w przestępstwie o charakterze kryminalnym popełnionym chwilę przed zatrzymaniem" Pytam sie jako czytelnik:Czyzby on skladal wieniec pod Kopcem? Oswiadczenie ml.asp.policji, jest calkowicie niejasne. Nie lepiej powiedziec co on zrobil takiego. Przeciez przez takie zakamuflowane wypowiedzi tworza sie niejasnosci, teorie spiskowe czy rowniez podejrzenia zatarcia sladow przestepstwa czy rowniez dopiero ich fabrykowania. Cytuje:Dowody w sprawie dokonanego przestępstwa są kompletowane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.