Facebook Google+ Twitter

Piotr Stos - wystawa fotografii podwodnej w Galerii Schody

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-21 00:49

Niczym Alicja przechodząca przez lustro, na każdym nurkowaniu czuję się jak gość, odwiedzający przez kilkadziesiąt minut świat - na poły dobrze mi znany - a równocześnie za każdym razem nowy i zaskakujący. Próby zarejestrowania na zdjęciach

PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA – podwodny świat w obiektywie Piotra Stósa - 21 - 31 maja 2012.Zanurzenie się pod powierzchnię wody to wycieczka do fantastycznej krainy, pod każdym względem odmiennej od świata, w którym żyjemy. Wszystko jest tutaj inne: dźwięki, odczuwanie ciężaru własnego ciała, sposób w jaki się poruszamy. Inaczej też zachowuje się światło poddane wpływowi wody, blisko powierzchni rozedrgane i ostre, stopniowo, wraz z głębokością staje się monochromatyczne i rozproszone, gasząc kolory i rozmywając kontury krajobrazu. Niczym Alicja przechodząca przez lustro, na każdym nurkowaniu czuję się jak gość, odwiedzający przez kilkadziesiąt minut świat - na poły dobrze mi znany - a równocześnie za każdym razem nowy i zaskakujący. Próby zarejestrowania na zdjęciach jego skrawków nie mają końca - im lepiej go znam i im sprawniej się w nim poruszam, tym więcej pozostaje do uchwycenia i pokazania.

Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z wód otaczających Europę, Afrykę, Azję i Amerykę Południową. Zostały wykonane w trakcie wypraw nurkowych prowadzonych przez autora.

Piotr Stós - rocznik 1965, krakowianin.
Z wykształcenia hydrobiolog, absolwent Wydziału BiNoZ Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z nurkowaniem i fotografią podwodną związany od roku 1986. Wychowanek Akademickiego Klubu Podwodnego „Krab” w Krakowie. Instruktor nurkowania i fotografii podwodnej. W latach 1993-1996 pracownik Zakładu Biologii Wód PAN, gdzie prowadził badania organizmów zamieszkujących stawy tatrzańskie. Współzałożyciel centrum nurkowego „Nautica”, działającego od 1998 roku. Nurkował na Malediwach, Karaibach, Mauritiusie, Galapagos, w Indonezji, Malezji, Egipcie, Rosji, Hiszpanii, Włoszech i w Chorwacji. Jego fotografie podwodne można spotkać w czasopismach ilustrowanych, folderach, kalendarzach, plakatach i na stronach internetowych. Fotografuje Nikonem D200 w obudowie podwodnej.


Wstęp bezpłatny


Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
00-029 Warszawa
tel./faks 22 828 89 43
http://www.galeriaschody.pl


Znajdź nas na Google+


(Krzysztof Grzelak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.