Facebook Google+ Twitter

Piotr Szafranek "Robimy swoje, nie czujemy presji"

  • E. B.
  • Data dodania: 2013-12-10 13:36

To już końcówka I rundy rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi. Przed nami jeszcze tylko 2 kolejki. Czy na tym etapie będą zaskakujące zmiany w tabeli?

To już końcówka I rundy rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi. Przed nami jeszcze tylko 2 kolejki. Czy na tym etapie będą zaskakujące zmiany w tabeli? „Nie sądzę”. – mówi Piotr Szafranek, trener ubiegłorocznego mistrza Polski. „Według mnie pierwsza trójka to w kolejności Kolping-Frac Jarosław, Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Olimpia-Unia Grudziądz”. – dodaje.
Podczas 7. kolejek rozgrywek zawodnicy Olimpii-Unii Grudziądz przegrali tylko raz, z drużyną z Jarosławia. Jak trener ocenia tę porażkę? „Wiadomo, że każdy chce wygrać. Podchodzi się do stołu z nadzieją na zwycięstwo. Ale to jest bardzo silna drużyna. Zarówno Wang i Chtchetinne to zawodnicy, którzy są bardzo wymagający. Przegraliśmy, ale mam nadzieję, że w następnej rundzie się odegramy”. Okazuje się, że Piotr Szafranek nie czuje presji jaka przeważnie towarzyszy obrońcom tytułu: „My skupiamy się tylko na grze, na tym, aby mieć jak najlepszy wynik. Nie odbieram tego tak, że jeżeli wygraliśmy w zeszłym sezonie to w tym też musimy. Robimy wszystko, żeby tak było, ale nie można dać się zwariować. Taka presja źle by wpływała na grę zawodników. Jak się uda zwyciężyć to dobrze, jak nie – to mówi się trudno. Ja zawsze powtarzam, żeby skupili się na tym co mogą zrobić, a nie myśleli o tym czego chcą od nich kibice. Przy tak wyrównanej Lidze jaka jest teraz, bardzo ciężko jest cały czas być na szczycie. Każdy mecz wymaga przygotowań, nie ma łatwych setów”. Trener ma swoje sposoby, aby motywować podopiecznych do gry, jednak nie zamierza się nimi dzielić: „Każdy trener ma swój styl, swoje metody. Ale to tajemnica zawodowa. Jakbym zdradził, to każdy mógłby zostać mistrzem – żartuje Szafranek i dodaje: „Zawodnicy trenują średnio 3 czasem 4 godziny dziennie. Jeżeli szykuje się ważny turniej to nawet dłużej”. Piotr Szafranek ceni obecny skład drużyny: „Na nasze możliwości to jest optymalny skład. Gdyby Olimpia-Unia chciała pozyskać mistrza, takiego jak ma np. Bogoria to prezes musiałby sięgnąć głęboko do kieszeni. Ale uważam, że nie ma takiej potrzeby”. A jak trener Olimpii-Unii Grudziądz ocenia dotychczasowe rozgrywki Wschodzący Białystok Superligi? „Obecne wyniki w tabeli nie są dla mnie zaskoczeniem. Ale zobaczymy co jeszcze się wydarzy. Było kilka niespodziewanych zwycięstw i porażek. Wszystko jednak wróciło do normy. Uważnie obserwuję co się dzieje w klubach, to część mojej pracy. Jedyne co mnie martwi to bałagan, który się zrobił. Były problemy z ustaleniem kto grał nielegalnie w Lidze. Ja uważam, że skoro już zaczęły się rozgrywki to powinny zostać dokończone w takim samym składzie. Czas na opracowanie regulaminu był przed startem Ligi”.
Czy Olimpia-Unia Grudziądz obroni tytuł mistrza? Zachęcamy do śledzenia rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi na stronie www.superliga.com.pl

Spółka Polska Superliga Tenisa Stołowego gwarantuje najwyższy poziom rozgrywek tenisa stołowego mężczyzn. Powstała z inicjatywy klubów uczestniczących w zawodach najwyższego szczebla - ekstraklasy oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.