Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18051 miejsce

Piotrków Tryb. zaprasza na wielkie śmiechowisko

Gwiazdy dopiero wschodzące i świecące już jasno na kabaretowym nieboskłonie. W Piotrkowie Trybunalskim w czwartek wieczorem rusza VI Ogólnopolski Festiwal Kabaretowy „Trybunały Kabaretowe". Bilety są jeszcze do kupienia.

Pomysłodawcy Trybunałów Kabaretowych, kabaret Nie My, na letniej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Od lewej Michał Pałubski, Magdalena Kociołek (dzisiaj Gumulec), Bartosz Gumulecł / Fot. Mariusz JakubekKoncert grupy Voice Band to taka mała inauguracja VI Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretowego „Trybunały kabaretowe” w Piotrkowie Trybunalskim. Koncert rozpocznie się w czwartek (16 października) o godzinie 19 w siedzibie Stowarzyszenia „Busola dla artystycznie uzdolnionych dzieci” przy ul. Henryka Sienkiewicza 7. Oficjalną inaugurację zaplanowano na piątek, już w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury (al. 3 Maja 12), drugiego organizatora festiwalu.

W trakcie wieczornych koncertów nad piotrkowskim MOK świecić będą takie gwiazdy, jak Hrabi oraz Kabaret Moralnego Niepokoju (piątek), Ireneusz Krosny i Tomasz Jachimek (sobota) i wreszcie, po niedzielnym koncercie laureatów, Grupa Rafała Kmity. Do udziału w konkursie zaproszono osiem spośród prawie 30 kabaretów, jakie przysłały zgłoszenia. Na scenie Ośrodka Kultury, dopiero co zmodernizowanej i w pełni profesjonalnej, zaprezentują się kolejno: Forma z Zielonej Góry i opolski Dabz, z Krakowa Puk i Kabaret Grabiego Marka, Idea z Białegostoku i Szydera z Wałbrzycha, ze Słupska przylecą Śmigłowce, a z Kielc wyrwie się do Piotrkowa Kabaret z Konopi.
Przesłuchania konkursowe zaczynać się będą w piątek i w sobotę o godzinie 15. Uczestnicy prezentować będą swoje autorskie programy, ale muszą też wziąć udział w konkursie na wpis do konstytucji kabaretowej.

- Kiedy przygotowywaliśmy pierwszy festiwal wymyśliliśmy coś, co miało odróżniać go od innych przeglądów kabaretowych i festiwali, a także nawiązywać do historii Piotrkowa, w którym rodził się polski parlamentaryzm - wspomina Bartosz Gumulec, dyrektor artystyczny Trybunałów Kabaretowych. - To właśnie pomysł napisania kabaretowej konstytucji, pomysł poważny ale i traktowany z przymrużeniem oka – wyjaśnia.

Dzisiejszy dyrektor był wówczas członkiem piotrkowskiego kabaretu Nie My. I to on wraz z Magdą Kociołek (dzisiaj Gumulec) i Michałem Pałubskim wpadli trzy lata wcześniej na pomysł zorganizowania w trybunalskim grodzie zlotu kabareciarzy. Kiedy obrośli już w kabaretowe piórka, mogli swoją ideę wypełnić treścią. Wzmocnili się tylko organizacyjnie, prosząc o wsparcie Elżbietę Łągwę-Szelągowską (szefową Busoli dyrektorującą teraz Festiwalowi, której uczniami są Magda i Bartek) i Jacka Sokalskiego (dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury). Zaprosili do Piotrkowa swoich kolegów po fachu, a ci nie odmówili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.