Facebook Google+ Twitter

"Piotruś Pan" w Teatrze Capitol. Premiera 27 maja

Już w najbliższą niedzielę w warszawskim Teatrze Capitol odbędzie się premiera klasycznej bajki "Piotruś Pan" w nowej adaptacji. Wiadomości24 patronują temu przedsięwzięciu.

 / Fot. materiały prasowe Teatru Capitol27 maja o godzinie 12 w warszawskim Teatrze Capitol zadebiutuje "Piotruś Pan". Adaptacja Arkadiusza Klucznika powstała w oparciu o klasyczną bajkę J.M. Barrie'go, lecz różni się nieco od oryginału.

- Nasza wersja to przede wszystkim historia miłości Piotrusia i Wendy oraz lęku przed kochaniem - mówi Jerzy Jan Połoński, reżyser spektaklu.

"Piotruś Pan" nie jest nowością dla warszawskiej publiczności. Ostatnio sztukę można było oglądać w teatrze muzycznym Roma. -Tam było to wielkie widowisko. My na takie nie możemy sobie pozwolić, mając do dyspozycji skromną, acz bardzo przyjazną scenę teatru Capitol. Jednak umowność scenografii ma także dużą zaletę - zmusza do uruchomienia wyobraźni - tłumaczy Połoński.

Jak zapewniają twórcy spektaklu, ich wersja "Piotrusia" ma zapewnić rozrywkę nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. - To jest bajka od lat 3 do 103 - twierdzi reżyser. Jak dodaje Wojciech Rotowski, wcielający się w tytułową postać: - Ten spektakl ma 2 płaszczyzny. Dzieci zobaczą w nim bajkę, w której chłopak i dziewczyna przeżywają wspaniałe przygody w magicznej krainie. Dorośli znajdą okazję do refleksji o tym, czy warto dorastać i z czym to dorastanie się wiąże.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.