Facebook Google+ Twitter

PIP: Kryzys sprawił, że pracodawcy częściej łamią prawo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 19:37

Kryzys sprawił, że pracodawcy znacznie częściej łamią prawo pracy.- zalegają z wypłatą wynagrodzeń, łamią przepisy o czasie pracy, nie udzielają urlopów wypoczynkowych.

Tylko w ubiegłym roku w skontrolowanych przez Państwowa Inspekcję Pracy firmach, ponad 54 tysiące pracowników nie otrzymalo w terminie urlopu.

Jak powiedziała rzecznik Inspekcji Danuta Rutkowska, przyczyną jest przede wszystkim niewłaściwa organizacja czasu pracy oraz niewystarczający w stosunku do potrzeb stan zatrudnienia. To w konsekwencji utrudnia korzystanie z urlopów wypoczynkowych ze względu na brak zastępstw.

Danuta Rutkowska przypomina, że urlopy za rok ubiegły muszą zostac wykorzystane do końca marca tego roku. Nieudzielenie urlopu jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika i podlega karze od tysiąca do 30 tysięcy złotych.

Danuta Rutkowska zaznaczyła, że w przypadku, kiedy pracownik złoży skargę do Państwowej Inspekcji Pracy, inspektorzy zapewniają całkowitą dyskrecję. Nie należy więc obawiać się konsekwencji ze strony pracodawcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.