Facebook Google+ Twitter

PIP prowadzi kontrolę na Stadionie Narodowym w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-04 16:02

Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi kontrolę na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Do inspektorów PiP dotarły skargi od pracowników, że są kłopoty między innymi z terminową wypłatą wynagrodzeń.

Kontrola inspektorów obejmuje pracodawców na terenie całego kraju - podkreśla rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie Maria Kacprzak Rawa.

Z informacji Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że są nieprawidłowości polegające na niewypłacaniu wynagrodzenia w odpowiednim terminie, niepłaceniu za nadgodziny a także nieprawidłowości związane z zaświadczeniami lekarskimi.

Praca na budowie Stadionu Narodowego trwa 24 godziny na dobę, robotnicy pracują na trzy zmiany. Skargi na nierzetelność niektórych firm podwykonawczych docierały do nas - mówi rzeczniczka generalnego wykonawcy Karolina Szydłowska.

Jak zapewnia sprawy tego typu były monitorowane, były wysyłane pisma z żądaniami wyjaśnień. Jak dodaje Szydłowska większość tych firm, albo już została albo wkrótce będzie skontrolowana przez PiP.

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy na terenie budowy Stadionu Narodowego zakończy się jeszcze w grudniu. Na budowie najważniejszej areny EURO 2012 pracuje około 1.300 robotników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.