Facebook Google+ Twitter

Piraci zaatakowali śmigłowiec Marynarki Wojennej USA

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-28 10:07

Somalijscy piraci podczas abordażu na kolejną jednostkę ostrzelali śmigłowciec amerykańskiej Marynarki Wojennej. Jest to pierwszy taki atak na jednostkę USA u wybrzeży Somalii.

Maszyna pochodząca z okrętu USS Chancellorsville nie została uszkodzona, nikt z załogi nie został ranny.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPDo zdarzenia doszło w środę 26 sierpnia. Helikopter śledził tajwańską łódź rybacką, Win Far, która została porwana w lipcu. Na pokładzie znajdowali się wówczas porywacze oraz 30 zakładników - członków załogi. Śmigłowiec leciał w odległości około 3 km, kiedy nagle porywacze otworzyli ogień z broni ciężkiej. Załoga śmigłowca jednak nie odpowiedziała ogniem.

Przez ostatnie tygodnie porywacze wykorzystali Win Fara do ataków na inne jednostki pływające po Zatoce Adeńskiej, jak np. amerykański Maersk Alabama. Wtedy to czterech piratów porwało kapitana Maersk Alabamy, Richarda Phillipsa. Był przetrzymywany przez pięć dni, do czasu pomyślnej akcji amerykańskich snajperów, którzy zabili trzech porywaczy.

Porucznik Nathan Christensen, rzecznik 5. Floty powiedział, że atak na śmigłowiec jest pierwszym takim incydentem, mimo że jednostki Marynarki Wojennej patrolują wybrzeże codziennie.

Christensen dodał także, iż piraci opanowali jeszcze cztery inne jednostki w rejonie Win Fara, na ich pokładach znajduje się łącznie stu pięciu członków załogi. Okręty zakotwiczyły o wybrzeży Somalii, pomiędzy portem Hobyo i Eyl.

Źródło: Fox News, Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.