Facebook Google+ Twitter

Piractwo w Android Market? Google nie usunie kontrowersyjnej aplikacji

Amerykańska organizacja RIAA zajmująca się ochroną praw autorskich, zwróciła się w sierpniu do Google o usunięcie aplikacji MP3 Music Download Pro, która umożliwia pobieranie nielegalnych plików MP3. Koncern odmówił i program nadal jest dostępny w Android Market.

 / Fot. Rafał GdakAplikacja działa w prosty sposób, wystarczy podać wykonawcę lub tytuł utworu, by pobrać plik na swój telefon. Problem w tym, że twórcy muzyki, jak i wytwórnie płytowe nie dostaną za ściągnięty utwór nawet centa.

RIAA zwróciła się w sierpniu do Google o usunięcie programu, koncern odmówił. Jak informuje serwis di.com.pl może mieć to związek z faktem, że oprócz nielegalnych plików, za pomocą aplikacji można również pobierać utwory, które nie są chronione prawem autorskim.

Polityka otwartości Android Market sprawia, że programy podobne do MP3 Music Download Pro bez większych problemów znajdują swoją półkę w sklepie Google. Tego typu aplikacje nie przeszłyby weryfikacji u konkurencji, przede wszystkim w App Store Apple i Windows Marketplace Microsoftu.

Google wielokrotnie pokazało, że nie ucieka od współpracy organizacjami antypirackimi w sytuacji, gdy naruszane są prawa autorskie, niemniej obecność wspomnianego programu w Android Market, może nadwyrężyć wizerunek koncernu. Tytuły w mediach zajmujących się nowymi technologiami, mówią wszystko. Ich przekaz zawiera się w stwierdzeniu, że Google wspiera piractwo.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ellon
  • ellon
  • 16.11.2011 13:43

Najdziwniejsze jest to że aplikacja jest w Markecie z dobre pół roku i dopiero teraz ją zauważyli??

Komentarz został ukrytyrozwiń
bart
  • bart
  • 16.11.2011 10:05

Świetna reklama aplikacji ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No dokładnie, idą przykładem RIAA lepiej pozamykać fabryki samochodów niż broni. W wypadkach samochodowych ginie więcej osób niż od kuli z broni palnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, bo działa tu ta sama zasada, co z nożem kuchennym - może służyć do krojenia i jako narzędzie zbrodni. Aplikacja sama w sobie prawa nie narusza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Równie dobrze RIAA mogłaby zwrócić się do administratora adresów DNS o wyłączenie serwerów, czyli o wyłączenie Internetu. Moim zdaniem to bardziej skuteczna metoda niż usuwanie legalnych programów, które mogą ale nie muszą służyć do łamania praw autorskich.
Cała ta RIAA jest coraz bardziej śmieszna i komiczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.