Facebook Google+ Twitter

Pirate Bay sprzedane

Pirate Bay, centrum odnośników do nielegalnych plików i zarazem jedna z najpopularniejszych stron w internecie, został sprzedany za 60 milionów szwedzkich koron, czyli ponad 7,5 miliona dolarów.

Pirate Bay - kultowy internautów serwis i symbol wolności sieci - sprzedane / Fot. PAP/DPANabywcą "Zatoki Piratów" została szwedzka firma Global Gaming Factory X zajmująca się dystrybucją oprogramowania. Przejęła ona prawa do witryny PirateBay.org i powiązanych z nią stron.

PirateBay.org jest uznawana za jedną ze 100 najczęściej odwiedzanych stron w internecie. Słynie jako miejsce darmowej wymiany adresów internetowych plików zamieszczonych przez użytkowników - tzw. torrentów. Cena 7,7 miliona dolarów, którą musi zapłacić inwestor wydaje się więc stosunkowo niska. Na pewno wpływ na nią miały liczne sprawy sądowe wytoczone lub zapowiedziane przez czołowe koncerny.

Transakcja zostanie najprawdopodobniej sfinalizowana w sierpniu. GGF zapowiada stworzenie na bazie Pirate Bay zupełnie nowego rozwiązania dla wymiany plików, które pogodzi oczekiwania internautów z żądaniami wytwórni.

Poprzedni właściciele, a zarazem twórcy strony, zostali wcześniej uznani przez szwedzki sąd za winnych dystrybucji nielegalnego oprogramowania i złamanie praw autorskich i skazani na rok więzienia i zapłacenie 3,6 miliona dolarów kary.

Peter Sunde, Fredrik Neij, Gottfrid Svartholm i Carl Lundström zapowiedzieli, że otrzymane pieniądze przekażą na promocję wolności informacji w Sieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Sąd Apelacyjny odrzucił zażalenie i nie dojdzie do powtórzenia rozprawy;) Co do tekstu - powstał zanim można było go ctrl+c , ctrl+v:)
Pozdrawiam serdecznie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.07.2009 14:45

Dość istotne ale ... a mianowicie
1. Zostali skazani w 1 instancji a wyrok jest nieprawomocny
2. Sędzia rozpatrujący sprawę nie miał prawa jej rozpatrywać ze względu na prywatny konflikt interesów

Autorze chcąc pisać na jakiś temat warto coś o nim wiedzieć a nie tylko ctrl-C ctrl-V

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszna uwaga - zrobione:) Dzieki wielkie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto by dodać jakich koron :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.