Facebook Google+ Twitter

PiS: 16 województw - 16 programów

16 programów - po jednym na każde województwo. Tak ma wyglądać ofensywa programowa PiS przed wyborami samorządowymi.

Lider PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. / Fot. PAP/Radek Pietruszka- Rzeczywiście będziemy pracować nie nad jednym centralnym programem, ale nad alternatywnymi propozycjami i rozwiązaniami dla każdego województwa - informuje "Rzeczpospolitą" przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński. - Każde województwo ma swoje specyficzne cechy, zalety i problemy, chcemy to przeanalizować i uwzględnić, tak być być w pełni gotowymi do kampanii samorządowej - tłumaczy.

W propozycjach dla każdego województwa, duży nacisk ma zostać położony na wsparcie samorządów terytorialnych - np. w kwestii pozyskiwania środków unijnych.

Jak podaje Rzeczpospolita, ofensywą pokieruje Jarosław Zieliński. Zieliński od niedawna jest szefem Zespołu Pracy Państwowej, czyli grupy odpowiedzialnej za przygotowanie m.in. projektów ustaw PiS. Początek ofensywy programowej zaplanowano na sierpień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

PS Centrala to nie jacyś oni, ludzie nie ze Śląska czy Wielkopolski. Centrala to także ludzie ze Śląska i Wielkopolski tak jak i innych polskich regionów. Denerwuje mnie takie gadanie, że rząd centralny to jacyś oni tak jakbyśmy ich nie wybierali ale jakby zostali oni nam narzuceni. To są my.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ogóle dziwi mnie takie podejście. Prezes mówi o właśnie pomysłach niecentralistycznych a niektórzy komentujący zarzucają mu centralizm wbrew temu co proponuje w tym tekście.

PS Rola społeczeństwa obywatelskiego itd. wszystko fajnie, należy budzić obywateli by brali udział w życiu kraju ale jednak dobrze jak będzie nad tym wszystkim jedna idea przewodnia, Polska. Poza tym nie ufam wszystkim ideom oddolnym bo mogą i są często inspirowane i wspierane przez wrogów Polski. Nie można np. wspierać idei (liczba mnoga) oddolnych, które są w swym jestestwie antypolskie np. ałtonomia Śląska czy działalność Śląskiego Ruchu Separatystycznego. Tego nie można wspierać bo to niszczy Polskę. Nie każdy pomysł oddolny jest dobry. Skąd to zaufanie, że tak jest?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz a skąd taki pomysł, że centrala zadecyduje? Mamy w Polsce samorządy. Regiony rządzą się same (ale ponieważ są częścią Polski to ta władza nie jest całkowita i dobrze). Nie myślimy tylko o sobie ale także o Polsce. Ałtonomia proponuje regionalny egoizm, Polskę mamy gdzieś i interesuje nas tylko własne podwórko. Ałtonomia prowokuje podziały. Polacy z jednego regionu Polski i ich rodacy z innego oddalaliby się od siebie aż w końcu przestalibyśmy być jednym narodem i jedną wspólnotą, o to zresztą chodzi niektórym. Wiem, że wielu takie podejście przeszkadza ale każdy któremu zależy na Polsce tak myśli. Myślę, że ałtonomia nie byłaby robiona po to by wspomóc gospodarkę. Nie należy zresztą myśleć tylko o gospodarce. Myślę, że wielu popiera tą ałtonomię bo nienawidzi Polski. Myślę, że ałtonomia to zły pomysł i Polska nigdy nie pozwoli na tak antypolski krok. Jesteśmy jednością i tak jesteśmy silni. Na podziałach zależy Niemcom i folskdojczom. Chwalebne jest dbanie o własną małą ojczyznę ale nie wolno pozwalać by ta mała ojczyzna przysłaniała nam tą dużą - Polskę! Nie wspierajmy też głupokwatych pomysłów RAŚiów czy ŚRSowców (Śląski Ruch Separatystyczny). Mamy kraj unitarny zdecentralizowany. To idealny system. Ałtonomia nie ma sensu dlatego także, że to co by miała dać już jest.

Poza tym gdzie wy widzicie przywożenie kogokolwiek w teczce (to wynika z tego tekstu)?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2010 18:31

Brawo Jadwigo.
Zauroczenie Jarosława Gierkiem zaczyna przekuwać się w rzeczywistość PiS-owską.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsi sekretarze KW PiS będą przywiezieni w teczkach (bo tylko to zapewni odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach)) a "wybrani" bedą wypróbowaną metodą głosowania na pierwszego na liscie; dyrektywy wykonawcze będa spływać w dół wg.rodzielnika z KC PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2010 17:28

Podział na landy, jak w Niemczech, albo stany, jak w USA?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli centrala zdecyduje co Wielkopolska i Śląsk powinien robić.
Myślę że autonomia dla Śląska i mam nadzieję w przyszłości dla innych regionów które same potrafią gospodarzyć jest nieunikniona.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2010 16:42

PiS najwyraźniej idzie jeszcze dalej w swych zamiarach niż chwalona ostatnio przez kandydata na prezydenta partia Edwarda Gierka.
To teraz partia będzie rządzić w regionach. Pytam, gdzie rola społeczeństwa obywatelskiego, samorządów i inicjatyw oddolnych. Czyżby w województwach nie było specjalistów od pozyskiwania funduszy unijnych? W jakich szaroburych czasach przyszło mi czekać na emeryturę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepsze to niż pomysł PO, czyli nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też mi wysilenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.