Facebook Google+ Twitter

PiS: ABW inwigilowała Lecha Kaczyńskiego. Zawiadomimy prokuraturę

PiS podejrzewa, że ABW przekroczyła swe uprawnienia i prowadziła bezprawną inwigilację Lecha Kaczyńskiego i jego żony. Posłowie PiS zadeklarowali, że złożą doniesienie do prokuratury w tej sprawie.

 / Fot. PAP/EPANa początku stycznia "Rzeczpospolita" informowała, że prokuratura, prowadząc śledztwo w sprawie raportu na temat wyjazdu prezydenta Kaczyńskiego do Gruzji przesłuchała wielu świadków i sprawdziła billingi urzędników z kancelarii prezydenta, jego samego oraz żony. Do danych miała dostęp ABW - poinformowało TVN24.

"To co się stało, jest porażające. To afera na skalę amerykańskiej Watergate" - powiedział jeden z autorów zawiadomienia do prokuratury w związku z bezprawną inwigilacją prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony.

Na konferencji prasowej, zorganizowanej przez PiS, poseł Arkadiusz Mularczyk stwierdził, że
ujawniono dokumenty, które miały klauzulę "poufne". - Błahe śledztwo dało pretekst do inwigilowania pary prezydenckiej. Wzywamy media , wzywamy Monikę Olejnik, Tomasza Lisa, wszystkich dziennikarzy Gazety Wyborczej, by pytali Donalda Tuska jak jest jego rola w tej sprawie - mówił Mularczyk.

Nie bylo inwigilacji Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki

PiS oczekuje zwołania posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, informacji od szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego i prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

były
 • były
 • 05.02.2011 13:31

TO BARDZO ŹLE I WIELKA SZKODA, JEŻELI NIE PODSŁUCHIWALIŚCIE, PO TO WAM PAŃSTWO PŁACI ŻEBYŚCIE PODSŁUCHIWALI I WIEDZIELI WSZYSTKO. URZĄD PREZYDENTA PAŃSTWA TO NIE JEST JAKAŚ TAM PRYWATNA SPRAWA , TYLKO SPRAWA NARODOWA NAJWYŻSZEJ WAGI I JEŻELI KTOŚ DECYDUJE SIĘ NA TO ŻEBY BYĆ PREZYDENTEM , TO MUSI POGODZIĆ SIĘ Z TYM ,ŻE POWINIEN BYĆ PRZEZROCZYSTY A PAŃSTWO MA PRAWO WIEDZIEĆ O NIM WSZYSTKO , NAWET TO W KTÓREJ NOGAWCE NOSI NARZĄD DO SIUSIANIA . CZY TO JEST JASNE!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rolek
 • rolek
 • 04.02.2011 11:14

Mularczyk...Pamiętacie Państwo co ten gościu wyczyniał podczas głosowania nad przyjęciem przez sejm tzw"raportu Ziobry"?A pamiętacie jego prawnicze wyczyny przed Trybunałem Konstytucyjnym?O Macierewiczu nawet nie wspomnę.I ci panowie mówią o "porażających"materiałach.Nawet gdyby to była prawda(co jest lipą na resorach)to kto tym panom uwierzy?"W każdym normalnym,demokratycznym państwie"-(cyt. prezesa)ci panowie byliby skończeni.Tylko w Polsce jest możliwe dwudziestoprocentowe poparcie dla partii oszołomów.Dziki kraj?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 04.02.2011 09:44

PIC tak w temacie inwigilacji i tragedii Smoleńskiej daje do pieca, że nie długo sami siebie zaczną oskarżać bo zabraknie im przeciwników i tematów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
prawdziwy Polok
 • prawdziwy Polok
 • 03.02.2011 20:40

A wieta że to Donald Tusk kazał te brzoze w Smoleńsku zasadzić w tym miejscu a jak skrzydło łodleciało to un w ksokach na dole sidzioł i magnesem ich ściągnoł

Komentarz został ukrytyrozwiń

UfF... ale afera a jaki bohater , aż się spociłem z przerażenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejna próba strzału - "Kto lepiej wypali" - tak jak pisałem tutaj:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

"W ABW została stworzona specjalna grupa do inwigilacji kancelarii prezydenta.
Włos się na głowie jeży żyjemy w takim państwie gdzie służby mogą pozwolić sobie na takie działania."

Jarosław Zieliński o inwigilacji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez ABW.

http://www.youtube.com/watch?v=ii8GQ6OG2xc

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Kędra
 • Ewa Kędra
 • 03.02.2011 17:46

Mentalność Kalego przebija z wiekszości wpisów. Jeśli w okresie rządów koalicji PiS ABW sprawdzała bilingi niektórych dziennikarzy (np Olejnik, Rymanpowskiego), to media biły jak w bęben w "pisowski zamordyzm" tygodniami. Jeśli natomiast inwigilowany był prezydent Śp Kaczyński, to sprawę się bagatelizuje, robi z niej obraz "pisowskiej wredności", dorzucajac do tego parę "oprzednich" dowcipów z ofiar tragedii smoleńskiej. Jestem zdumiona poziomem wypowiedzi na tej stronie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na kolejny cyrk wyborczy PiSu w ulubionej formie konferencji prasowej ukazała sie własnie odpowiedź prokuratury:
http://www.tvn24.pl/-1,1691536,0,1,prokuratura-nie-bylo-inwigilacji-lecha-i-marii-kaczynskich,wiadomosc.html

" Nie było inwigilacji Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki - powiedział w czwartek prokuratur Dariusz Ślepokura, p.o. rzecznika prokuratury. Dodał, że planowano przesłuchanie Lecha Kaczyńskiego w charakterze świadka.

Przyznał jednocześnie, że w śledztwie występowano o billingi b. szefa kancelarii prezydenta Piotra Kownackiego oraz prezydenckiej minister Małgorzaty Bochenek.
Śledztwo zakończyło się oskarżeniem Kownackiego o ujawnienie mediom tajnego raportu ABW.
Czynności śledcze prowadziła ABW pod nadzorem prokuratury."

Panowie Arkadiusz Mularczyk, Antoni Macierewicz i Adam Hofman to stały zespół harcowników wyznaczonych do robienia stałej antyrządowej zadymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 03.02.2011 14:23

Gra jest czytelna. Jest to bieg długodystansowy, a meta znajduje się przy urnach wyborczych. PiS-owi chodzi o to, by co najmniej raz w tygodniu wyskoczyć z nową sensacją, aby było o nich głośno w mediach. Bez tych sensacji już dawno by zapomniano, że takie coś, jak ta partia istnieje. Wyskakują jak filip z konopi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.