Facebook Google+ Twitter

PiS apeluje o poparcie zmian konstytucji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-25 11:35

Prawo i Sprawiedliwość wzywa Platformę Obywatelską do poparcia zmian w konstytucji. Miałyby bowiem pozwolić na wprowadzenie w życie pomysłów zgłaszanych przez koalicję rządzącą, m.in. kastrację pedofilów i odebranie wyższych emerytur byłym esbekom.

Szef Klubu PiS Przemysław Gosiewski wymienił tu propozycję chemicznej kastracji pedofilów, zgłaszaną przez premiera Donalda Tuska. Polityka PiS zaproponował zmianę ustawy zasadniczej, która umożliwi podawanie zabiegom medycznym osoby z zaburzeniami psychicznymi, zagrażającymi innym. Zdaniem Przemysława Gosiewskiego, tylko taka zmiana może uchronić ewentualne wyroki przeciwko pedofilom przed uchyleniem pod pozorem sprzeczności z prawami podstawowymi.

Prawo i Sprawiedliwość chce też zapisu w konstytucji, który spowoduje powszechną dostępność do archiwów zgromadzonych w Instytucie Pamięci Narodowej, a sam Instytut umocuje w ustawie zasadniczej i zapobiegnie zamachom na jego niezależność. Przemysław Gosiewski dodał, że należy rozważyć też wprowadzenie ograniczeń w kandydowaniu na funkcje publiczne byłych funkcjonariuszy służb specjalnych PRL oraz ich praw nabytych. Ma to zapobiec zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego ewentualnej ustawy deubekizacyjnej i ograniczeniu świadczeń emerytalnych.

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości przypomniał też o postulacie otwarcia zawodów zaufania publicznego. Stąd też PiS chce, aby w konstytucji wprowadzić artykuł, który ograniczy możliwość zamykania się korporacji zawodowych, a państwu przekaże kontrolę nad dostępem do nich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.