Facebook Google+ Twitter

PiS: będą zmiany w rządzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-17 14:48

PiS chce dopisać kilka nazwisk do listy ministrów, którzy według dzisiejszego "Dziennika" mają odejść z rządu. Gazeta napisała, że premier szykuje rekonstrukcję swojego gabinetu i zagrożonych jest pięć osób.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski jest zdania, że podstawowym problemem rządu jest jednak sam premier, który zamiast kierować pracami rządu przygotowuje się do kampanii prezydenckiej. Przemysław Gosiewski uważa, że ministrowie nie współpracują ze sobą ale działają na zasadzie "każdy sobie rzepkę skrobie". Poseł PiS podkreślił, że premier czasem przyznaje, że nie zgadza się z polityką swoich ministrów. Zdaniem szefa klubu PiS, rząd nie zajmuje się sprawami legislacyjnymi i nie rozwiązuje konkretnych problemów.

Przemysław Gosiewski uważa, że głównym zajęciem Kancelarii Premiera jest budowania wizerunku Donalda Tuska i przygotowanie jego kampanii prezydenckiej dlatego zmiana ministrów niewiele pomoże. - Słabość rządu nie leży tylko w tych ministrach, ale także w sposobie kierowania pracami rządu - podsumował szef były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Przemysław Gosiewski powiedział, że PiS na pewno będzie składał w tej kadencji wnioski o odwołanie ministrów, ale na razie się wstrzyma, bo Platforma Obywatelska ciężko pracuje na poprawienie notowań PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.