Facebook Google+ Twitter

PiS będzie przygotowywać swoich członków "do objęcia władzy"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-25 14:33

Politycy PiS zamierzają utworzyć Zespół Pracy Państwowej, który będzie się zajmował między innymi przygotowywaniem do objęcia władzy.

Choć prezes partii Jarosław Kaczyński odcina się od nazywania zespołu gabinetem cieni, to jednak przyznaje, że zostanie on podzielony na sekcje, których kompetencje będą zbliżone do zakresu odpowiedzialności ministerstw.

Poseł PiS Joachim Brudziński wyjaśnia, że zadaniem członków zespołu będzie programowe przygotowanie partii do sprawowania władzy. Jak zaznaczył, jego ugrupowanie po to zajmuje się polityką, by rządzić krajem.

Minister w kancelarii premiera Rafał Grupiński odpowiada, że tworzenie kolejnej komórki w PiSie źle świadczy o kierunku w jakim ewoluuje ta partia. Zdaniem polityka Prawo i Sprawiedliwość jest coraz bliżej SLD - partii o socjalistycznym podejściu do gospodarki. Według Grupińskiego nazwa "Zespół Pracy Państwowej" brzmi, jakby została wymyślona w 1953 roku. Lepiej jest być bliżej obywateli, niż państwa jako pewnego abstraktu - dodał minister.

Niczego zaskakującego w decyzji Jarosława Kaczyńskiego nie widzi minister w kancelarii prezydenta Aleksander Szczygło. Jego zdaniem przypisanie poszczególnych obszarów funkcjonowania państwa konkretnym politykom to dobre rozwiązanie.

Z kolei eurodeputowany z ramienia SLD Wojciech Olejniczak na pomysł powołania zespołu odpowiada krótko. Jego zdaniem ten krok nie ma żadnego znaczenia.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ze względu na sytuację w Polsce nie zostaną ujawnione nazwiska osób, które wejdą w skład zespołu. Jego zdaniem wskazanie tych ekspertów naraziłoby ich na kłopoty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.