Facebook Google+ Twitter

PiS będzie walczył o elektorat wiejski

Po kampanii prezydenckiej PiS uznał, że kluczem do wygranej w wyborach samorządowych jest mocna kampania w miasteczkach i gminach rolniczych.

PiS w kampanii wyborczej do samorządów skupi się na walce o elektorat wiejski. "O zwycięstwie w wyborach samorządowych decyduje twardy elektorat. A w wyborach prezydenckich Jarosław Kaczyński otrzymał we wsiach ponad 59 proc. poparcia, podczas gdy Bronisław Komorowski nieco ponad 40 proc." – zauważa członek Rady Politycznej.

Kluczem do zwycięstwa mają być powoływane w każdej gminie rolniczej Komitety Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, którym będą przewodzić osoby uznawane w lokalnych społecznościach za autorytety - podaje Rzeczpospolita. Na wybory Prawo i Sprawiedliwość przygotuje również internetową bazę danych "Struktura, Innowacja, Oświata". Znajdą się w niej projekty rozwojowe przystosowane do terenów wiejskich. W gminach zostały również ogłoszone konkursy rozwojowe, które mają być wykorzystane w kampanii.

"Bynajmniej nie odpuszczamy dużych miast, jest przynajmniej kilka, gdzie mamy szanse na zwycięstwo. Szczególnie mocno interesują nas jednak sejmiki wojewódzkie" - przyznaje Beata Szydło.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

werol
  • werol
  • 07.10.2010 18:08

Lepperiada na całego!Co tym razem prezesik obieca ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W PiS jest coraz więcej specjalistów od rolnictwa. :( Pomogą rolnikom w powrocie do przeszłości.
Fachowcy rozwalili PGR-y i różne spółdzielcze instytucje, więc rolnikom indywidualnym teraz podobnie chcą pomóc? Czy to im się uda?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 28.09.2010 09:32

Cepem już walczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiejski elektorat nie był w ostatnich latach dostrzegany jako ten który mógłby dać partiom zwycięstwo. W poprzednich latach PSL (dawne ZSL) miał ogromne wpływy na wsi obecnie jest to partia której zbliża się kres. PSL utracił poparcie i wiarygodność wśród wiejskiego elektoratu po wejściu w koalicje z partią liberalna która rolnikom kojarzy się ze wszelkimi możliwymi plagami. Liberałowie słusznie zapracowali sobie na taka ocenę.Najwięcej zła uczynił Balcerowicz w wyniku jego nieodpowiedzialnych działań ta grupa społeczna poniosła największe koszty.

W ostatnim czasie PIS staje się ugrupowaniem który dostrzega problemy rolników i staje się ich faktycznym reprezentantem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.