Facebook Google+ Twitter

PiS będzie współpracował z PO w sprawie deregulacji?

Jarosław Kaczyński jest gotowy na współpracę z PO w sprawie deregulacji. Prawo i Sprawiedliwość chce, aby objęła ona ponad 200 zawodów.

Jak podaje Gazeta.pl, PiS liczy na poparcie całej PO. Kaczyński twierdzi, że PiS mówi o problemie deregulacji od lat i poczyniło w tym kierunku pewne kroki. Teraz sprawę tę po części przejęła władza i jest to tzw. pakiet Gowina.

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że Polska jest rekordzistą w Europie jeśli chodzi o ograniczenia dostępu do pracy. W naszym kraju nie można swobodnie wykonywać aż 380 zawodów, bo wiąże się to z pokonaniem wielu barier administracyjnych i ekonomicznych (np. odbywanie drogich przeszkoleń, kursów, czy egzaminów). Deregulacja ma to zmienić.

"Jest potrzeba współpracy w tym wypadku - w tej jednej sprawie przynajmniej - tych dwóch partii, konieczna jest zmiana konstytucji" - powiedział prezes PiS. Chce on, by "system korporacyjny w Polsce został zlikwidowany".

Kaczyński chce także powołania komisji ds. deregulacji. "Chcemy dokonać generalnego, wielkiego odblokowania. Mamy pakiet Gowina, (...) to jest pakiet Kaczyńskiego (...) dużo dalej idący" - mówił. Podkreślił przy tym, że deregulacja nie powinna obejmować zawodów związanych z budownictwem, projektowaniem i służbą zdrowia.

Jarosław Gowin przedstawił na początku marca transzę pierwszych 49 zawodów objętych deregulacją, do których dostęp ma być ułatwiony lub całkowicie otwarty. Wszystkich zawodów ma być 380. Dalsze plany obejmują deregulację kolejnych 200.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gucio
  • gucio
  • 13.03.2012 21:53

pis zaczyna byc nieprzewidywalny i chory .powinien sie leczyc

Komentarz został ukrytyrozwiń
KonDonek
  • KonDonek
  • 13.03.2012 20:35

Z POwską agenturą współpraca ?? Jak nóż na gardle to łapy wyciągają!.Przez 6 lat projekty PiS ignorowali Matoły. Żadnej współpracy z agenturą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.