Facebook Google+ Twitter

PiS bez Kaczyńskiego? "Przegraliśmy przez Jarosława"

PiS przegrało niedawno szóste wybory z rzędu. Wielu polityków tej partii winą za taki stan rzeczy obarcza Jarosława Kaczyńskiego. Czy Prawo i Sprawiedliwość może istnieć bez swojego lidera?

Czy w PiS wkrótce dojdzie do rewolucji? / Fot. PAP/Tomasz GzellWie pan, przez kogo przegraliśmy te wybory? - pyta jeden z wpływowych polityków Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z dziennikarzem Wprost. - Przez Jarosława. On zawłaszczył kampanię, cały przekaz zredukował do hasła: "Kaczyński na premiera". I niestety, po raz kolejny zawiódł. Najpierw poutykał na listach swoich totumfackich, lojalnych, ale nieumiejących walczyć o głosy. Potem stchórzył, unikając debaty z Tuskiem, a na koniec uderzył w Merkel. To było jak puszczenie w towarzystwie bąka, po którym ludzie uciekają z pokoju. W efekcie zostali z nim tylko najwierniejsi wyborcy.

Czytaj także: Tusk: Kaczyński idzie na wojnę z Niemcami. To już obsesja

W ostatnich latach winę za wyborcze porażki Prawa i Sprawiedliwości, ponosiły osoby kierujące sztabem. Po niedawnych wyborach, niektórzy członkowie partii zaczęli szukać przyczyn klęski w postępowaniu Jarosława Kaczyńskiego. Czy waszym zdaniem możliwe jest, aby największa partia opozycyjna, istniała bez swojego charyzmatycznego lidera?


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (44):

Sortuj komentarze:

wojsik
  • wojsik
  • 27.10.2011 18:36

Spytałem się kilku znajomych i kolegów o których wiem ż korzystają z internetowych wpisów i sami piszą o długość Ich postów. Wszyscy oświadczyli że starają się pisać max do 10 wierszy bo szkoda Im czasu na czytanie długich kilkudziesięcio wersowych postów.Ja też uważam że szkoda czasu ,trzeba pisać KRÓTKO ale treściwie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Henryk Piotrak
  • Henryk Piotrak
  • 27.10.2011 14:18

Kaczyński na emeryturę, bez niego będzie w Polsce spokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@olek kan
"Dopiero kiedy zabraknie na "kielbase i wodke"te 50% obywateli ktore olewa wybory ruszy swoje dupy."
Tak nisko ocenia Pan połowę polskiego społeczeństwa? Współczuję, życie w takim kraju musi być dla Pana straszne. I cieszę się, że mam o swoich rodakach inne zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 18.10.2011 08:11

Jakiś PiS-owski bolszoj okupuje strony W24.jedyna metodą przedstawiania własnych racji przez bolszewików z PiS-u jest zawłaszczenie stron i zarzucanie czytelników grafomańską elukubracją z której nie wynika nic ponad żenujący wyraz intelektualnej mierności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sos
  • sos
  • 18.10.2011 01:10

-jeden uczciwy człowiek w Pobolszewi?-plotkują studenci -NIE BYŁO NACISKÓW-czego się BOJĄ KOMISJE -PRAWDY?-czemu nie udostępnią WSZYSTKICH DOKUMENTÓW społeczeństwu?-BOJĄ się PRAWDY????

Wg Tuska i Rostowskiego mieliśmy wejść w 2011 -ZAPEWNIALI i MYLILI SIĘ -tylko KACZYŃSKI TWIERDZIŁ ,że się MYLĄ,że to jest NIEREALNE ,że to tylko NIESPEŁNIONE OBIECANKI jak WSZYSTKIE POZOSTAŁE-jedynie najlepiej WYCHODZI IM POWIĘKSZANIE DŁUGU wzrosło w ciągu 4 lat DWUKROTNIE-ciekawe co będzie za 8 lat rządów Tuska????

mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. " Czy prawda?-
ENRYK CZECHOWSKI 05.08.2011 07:52

Ocena: 20 9 Za PO też jest ustawianie różnych spraw dowody : sprawa przekrętu w Małopolskim Urz. Marsz. w większości
zarząd PO. Spfrawa przekretów w Małop. Org. Tur. Prezes i Zarząd PO. W zamian za ukrcenie tych przekrętów KWPol. otrzymała kilkaset milionów wsparcia. A sprawa Prokuratury, Sądów itp. kolejna maszynka ustawiaczy z PO.Mam na to dowody.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sos
  • sos
  • 18.10.2011 00:23

-
Wg Tuska i Rostowskiego mieliśmy wejść w 2011 -ZAPEWNIALI i MYLILI SIĘ -tylko KACZYŃSKI TWIERDZIŁ ,że się MYLĄ,że to jest NIEREALNE ,że to tylko NIESPEŁNIONE OBIECANKI jak WSZYSTKIE POZOSTAŁE-jedynie najlepiej WYCHODZI IM POWIĘKSZANIE DŁUGU wzrosło w ciągu 4 lat DWUKROTNIE-ciekawe co będzie za 8 lat rządów Tuska????

mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. "

Komentarz został ukrytyrozwiń
ghj
  • ghj
  • 17.10.2011 22:54

Tusk PRZED i ZARAZ PO wyborach OBIECAŁ szybkie: przeprowadzenie znaczących REFORM oraz ZNACZNE ZMIANY w RZĄDZIE- teraz gdy WYGRAŁ WYBORY oznajmił ,że (WBREW KONSTYTUCJI i NIELICZENIEM się z prezydentem) - chce PRZEDŁUŻYĆ jeszcze o 3 miiesiące
(NIE)rząd PO,PSL -NIC nie ZMIENIAĆ ,a SKUPIŁ się GŁÓWNIE na walce politycznej we własnej parti-o czym przez tydzień informują media,które odradzają SZYBKIE przeprowadzanie reform.Zatem czy kolejne 4 lata będą ZMARNOWANE pod względem zapowiadanych reform przez rząd?
Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...Studenci-czy postradali rozum? Dziękujemy premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ALE W TAK KRÓTKIM CZASIE ZADŁUŻYŁ POLSKĘ O 400 MILIARDÓW ZŁ POMIMO,ŻE PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.
Ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze powinien ZNIKNĄĆ, aby nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa.
KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ . POWIĘKSZYŁ DŁUG społeczeństwa o KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciweCzy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 6 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). TYLKO J.KACZYŃSKI i PIS MOGĄ URATOWAĆ POLSKĘ przed ZGŁADĄ TEGO RZĄDU.
Czytamy w "DGP", pieniądze z miejskich spółek miały trafiać do byłego prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego oraz zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Katarzyny Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego. Ireneusz Zarzecki, były szef Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i Wojciech Czerwiński, były wiceszef Miejskiego Zarządu Budynków, twierdzą, że Kruczkowski pojawiał się osobiście w ich biurach, jednorazowo żądając wpłat 20, 30 lub 40 tys. zł. Z MPK Platforma miała dostać 500 tys. zł - W Wałbrzychu, mieście, o którym głośno za sprawą Platformy Obywatelskiej, mieliśmy do czynienia z fałszerstwami wyborczymi, (...) a teraz możemy mieć do czynienia z płaceniem haraczy partyjnych - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik SLD Tomasz Kalita. - czemu SKORUMPOWANI brali UDZIAŁ w WYBORACH PARLAMENTARNYCH -pyta Venderlich? Karty wyborcze znalezione w bagażniku były zliczone. Dlaczego nie trafiły do archiwum? podwójna moralność KOLESI KS.SOWY .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jans Jan
  • Jans Jan
  • 17.10.2011 22:45

O tym "zwycięstwie" PISu to można powiedzieć jak w stary kawale. Dla przypomnienia: Gierek i Breżniew ścigali się na dystansie 100 m. Wygrał Gierek a radziecki sprawozdawca sportowy opisał to w ten sposób: tow. Breżniew zajął zaszczytne drugie miejsce a tow. Gierek przybiegł na metę przedostatni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zz
  • zz
  • 17.10.2011 21:12

. .
WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.

-

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
  • qw
  • 17.10.2011 21:09

-
mówią:BURZA w mediach,piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy,ciekawe co by się z nim działo gdyby nie wygrał tych wyborów? chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy ę kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzinie zmieniającym się(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY".Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ WYBORCÓW? (co innego OBIECAŁ ,a co inego ROBI) .POligłup tego nie toleruje Tuskowi proponuje rząd z jego FACHOWCÓW na ministrów.",często zarzuca KŁAMSTWA premierowi,a o Schetynie mówi,że jest gorszy niż każdy poseł jego parti,brał udział w aferze hazardowej-boi się udostępnić bilingi z afery,aby społeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDY, brał także udział w innych aferach korupcyjnych - nie powinien być nigdy marszałkiem sejmu- to WIELKI OBCIACH dla SEJMU ... WYBORCY-Nowy rząd musi być powołany od początku kadencji, a nie po Nowym Roku.
Komu nie odpowiada Prezes Kaczyński,ten może przejść do PO,palikota lub SLD i nie zawracać głowy ludziom w PIS-sie.