Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9725 miejsce

PiS chce kary śmierci. Błaszczak: na razie nie wiemy jak ją wykonywać

W TVN24 Mariusz Błaszczak zdradził, że kara śmierci powinna być wykonywana, aby odstraszyć morderców. Według niego, przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum w tej sprawie, to dobry pomysł.

Sonda

Czy jesteś za przywróceniem kary śmierci?

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczMariusz Błaszczak podkreślił w TVN24, że PiS na razie nie przesądza jak kara śmierci powinna być wykonywana. Ta kwestią powinien się według niego zająć minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Według Błaszczaka kara śmierci powinna przede wszystkim odstraszać potencjalnych przestępców i być stosowana w przypadku zabójstw z premedytacją. Nie powinna być też "przepisem martwym" i musi być wykonywana - oczywiście w ostateczności.

Mariusz Błaszczak zasugerował również, że ogólnopolskie referendum w tej sprawie byłoby dobrym rozwiązaniem. Byłaby to według niego "najbardziej demokratyczna formuła".

W Europie, jedynym krajem oficjalnie stosującym karę śmierci jest Białoruś.

Źródło:
TVN24


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (58):

Sortuj komentarze:

mirwojski
  • mirwojski
  • 19.01.2012 12:28

Do pana G Winka (26.11.2011 23:45) To wybiórcza statystyka.Brakuje ile przestępstw z użyciem broni palnej - tam i tutaj oraz ile jej jest w prywatnych rękach - tam i tutaj. Wtedy cała statystyka odwróci się .

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirwojski
  • mirwojski
  • 19.01.2012 12:20

Po co wymyślać, wystarczy skazanego obowiązkowo zapisać do PiS i po miesiącu sam....

Komentarz został ukrytyrozwiń
fred
  • fred
  • 27.11.2011 20:31

To jest największy strzał w stopę konserwatywnej opozycji , która co 10-go biega z pochodniami na Krakowskie wprost z kościoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Europie tylko na Białorusi jest orzekana i wykonywana kara śmierci. Pomysł PISu to szaleństwo, samobój dla partii. Nie rozumiem, jak partia tak silnie związana z kościołem, broniąca krzyża itd. nagle wychodzi z takim pomysłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 27.11.2011 11:36

puchacz masz racja to ideowe bankructwo PIS dlatego ta partia niknie w oczach!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 27.11.2011 11:33

oto właśnie barbarzyńskie myślenie kara smierci tylko dla kogo dla tego co zabił dziecko czy tego co polityka kto ważniejszy polityk czy dziecko bo dla mnie dziecko a dla drugiego polityk a jak pijak kierowca zabił trójka dzieci dla mnie to od razu krzesło nie mówiąc o dozywociu !!!bo to też wielokrotny morderca przynajmniej dla mnie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 27.11.2011 11:10

Wink jak zwykle posluzyl sie ciekawym przykladem.Nie zauwazyl biedaczysko ze statystyke tej przestepczosci w USA nabijaja stany w ktorych k.sm. nie obowiazuje.W Teksasie gdzie prawo jest wyjatkowo surowe przestepczosc jest najnizsza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa
  • ewa
  • 27.11.2011 09:57

Prosta i uczciwa metoda zarabiania pieniędzy w domu:

WWW.FASTBIDS.1K.PL

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 27.11.2011 02:52

mogę być katem,zaczynam od złodziei z rządu i w czarnych kieckach.