Facebook Google+ Twitter

PiS chce mieć własną telewizję, bo TVN "krzywdzi partię"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-18 12:04

Prawo i Sprawiedliwość zakłada własną telewizję. Będzie to kanał informacyjny, możliwy do oglądania tylko w internecie. Studio ma działać w użytkowanych przez PiS pomieszczeniach sejmowych, nad funkcjonowaniem stacji ma zaś czuwać biuro prasowe klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Bydgoski poseł PiS, członek sejmowej komisji kultury i środków przekazu Andrzej Walkowiak twierdzi, że to odpowiedź partii na nierówne traktowanie poszczególnych ugrupowań przez media. "Skoro duże stacje źle nas traktują, zakładamy własną telewizję" - zapowiedział na antenie Polskiego Radia PiK poseł Walkowiak.

Wyjaśnił, że wśród członków PiS-u panuje powszechne przekonanie, iż ich racje nie są rzetelnie przedstawiane w mediach. Dlatego ugrupowanie chce docierać do odbiorców własnymi formami przekazu - tak, by mogli oni porównać to, co mówi się na przykład w TVN-ie z tym, co jest przedstawiane w internetowej telewizji Prawa i Sprawieliwości.

PiS planuje też uruchomienie specjalnej strony internetowej. Będą na niej zamieszczane sprostowania materiałów dziennikarskich, które - w ocenie Prawa i Sprawiedliwości - krzywdzą partię. Poseł Andrzej Walkowiek uważa, że jest to konieczne, bo część mediów lekceważy zapisy prawa prasowego i sprostowań nie publikuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

no to jak Lis pisał, będzie PiSneyland ;))))
Lis - zakazany, bo jeszcze zje kaczki,
"O 2 takich..." zakazany, bo obnaża zapędy prezydenta i jego brata...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.