Facebook Google+ Twitter

PiS chce odwołać Komorowskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-23 20:21

PiS przygotowuje wniosek o odwołanie Bronisława Komorowskiego z funkcji marszałka Sejmu. Posłowie PiS od dawna zarzucali marszałkowi kneblowanie opozycji.

Dziś na wniosek Bronisława Komorowskiego prezydium Sejmu podjęło decyzję o niespodziewanym zwołaniu komisji w sprawie immunitetu Zbigniewa Ziobry. Po długiej awanturze posłowie PiS opuścili obrady a komisja pod nieobecność głównego zainteresowanego opowiedziała się za uchyleniem mu immunitetu.

Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego marszałek naruszył regulamin Sejmu a także konstytucję, która gwarantuje każdemu obywatelowi prawo do obrony. Prezes PiS nie łudzi się jednak, że uda się odwołać marszałka. Dodaje jednak, że wniosek o odwołanie marszałka Komorowskiego pozwoli na ewidencję aktów łamania regulaminu, prawa i konstytucji których - według PiS - dopuszcza się marszałek.

Bronisław Komorowski uważa, że to PiS narusza dobre obyczaje, kpi z regulaminu i zachowuje się jak Samoobrona. Marszałek zapewnił, że podda wniosek o swoje odwołanie najszybciej jak się da bo - jak to ujął - trzeba bronić polskiej demokracji przed anarchią. Metody wymuszania siłą przerw w obradach i niepodejmowania pracy w komisjach to tradycja Siczy Zaporoskiej - mówi Bronisław Komorowski.

Poseł Lewicy Jerzy Wenderlich uważa, że niektóre posunięcia PiS-owskich marszałków, Marka Jurka i Ludwika Dorna wołały o pomstę do nieba a idealnym marszałkiem Sejmu był Włodzimierz Cimoszewicz. Przyznaje, że do marszałka Komorowskiego można pretensje. Według Wenderlicha Komorowski czasem próbuje sterować obradami i nie dopuszcza posłów do głosu. PiS chce też odwołania wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego z PO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy już zapomnieli dziennikarze wielki medialny wrzask o dyktaturze?Rządy PO,to dopiero dyktatura.Żadnych poszanowań nawet własnych decyzji.Dziś odkładamy obrady komisji do września,a jutro robimy obrady.Ja wcale nie jestem zawiedziony.PO jest partią mafijną i zależności w niej są w niej gangsterskie.Jeśli wpadłeś to twoja sprawa( prezydent Sopotu),ale jeśli będziesz donosił to precz z partii (biznesmen Julke).Ot taka polska Cosa Nostra

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.