Facebook Google+ Twitter

PiS chce ponadpartyjnego porozumienia dla gospodarki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-07 14:00

Prawo i Sprawiedliwość ponagla Platformę Obywatelską i premiera w sprawie zawarcia ponadpartyjnego porozumienia dla gospodarki.

W zeszłym tygodniu z apelem o podjęcie rozmów zwrócił się do Donalda Tuska prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wysłał też do premiera list.

Zdaniem wiceprezes PiS Aleksandry Natalli-Świat, doniesienia na temat sytuacji gospodarczej w świecie są coraz bardziej niepokojące i same deklaracje ministra finansów już nie pomogą. PiS zaproponował PO w zeszłym tygodniu między innymi "urealnienie" budżetu na przyszły rok. Natalli-Świat powiedziała, że chodzi między innymi o szacunek wpływów z prywatyzacji. PiS chce też rozmawiać o polityce monetarnej, zabezpieczeniach naszego rynku finansowego oraz o przyjęciu ustaw, sprzyjających rozwojowi gospodarki.

Jako odpowiedź na apel PiS szef Klubu Parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski przedstawił 10-punktowy "Pakt Gospodarczy", a w nim między innymi zmianę Konstytucji w sprawie przyjęcia przez Polskę euro oraz akceptację budżetu, proponowanego przez rząd.

Wicepremier Waldemar Pawlak przyznał dziś w rozmowie z dziennikarzami, że konsekwencje gospodarczego spowolnienia w Stanach Zjednoczonych i w Europie będą odczuwalne także w Polsce, ze względu na eksport. Jego zdaniem nie należy jednak popadać w panikę, bo na razie nie ma żadnych przesłanek, które wskazywałyby na ryzykowne powiązania polskich instytucji finansowych z operacjami amerykańskich banków hipotecznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.10.2008 14:32

To co nazywamy gospodarką to co najmniej trzy obszary działalności osób na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w tym własność państwowa, prywatna obywateli i osób nie należących do narodu polskiego. Dlatego wszelkie propozycje dotyczące wzbogacenia narodu są dobrym miernikiem czego pragną różne osoby dla całego narodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.