Facebook Google+ Twitter

PiS chce ponadpartyjnego porozumienia dla gospodarki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-07 14:00

Prawo i Sprawiedliwość ponagla Platformę Obywatelską i premiera w sprawie zawarcia ponadpartyjnego porozumienia dla gospodarki.

W zeszłym tygodniu z apelem o podjęcie rozmów zwrócił się do Donalda Tuska prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wysłał też do premiera list.

Zdaniem wiceprezes PiS Aleksandry Natalli-Świat, doniesienia na temat sytuacji gospodarczej w świecie są coraz bardziej niepokojące i same deklaracje ministra finansów już nie pomogą. PiS zaproponował PO w zeszłym tygodniu między innymi "urealnienie" budżetu na przyszły rok. Natalli-Świat powiedziała, że chodzi między innymi o szacunek wpływów z prywatyzacji. PiS chce też rozmawiać o polityce monetarnej, zabezpieczeniach naszego rynku finansowego oraz o przyjęciu ustaw, sprzyjających rozwojowi gospodarki.

Jako odpowiedź na apel PiS szef Klubu Parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski przedstawił 10-punktowy "Pakt Gospodarczy", a w nim między innymi zmianę Konstytucji w sprawie przyjęcia przez Polskę euro oraz akceptację budżetu, proponowanego przez rząd.

Wicepremier Waldemar Pawlak przyznał dziś w rozmowie z dziennikarzami, że konsekwencje gospodarczego spowolnienia w Stanach Zjednoczonych i w Europie będą odczuwalne także w Polsce, ze względu na eksport. Jego zdaniem nie należy jednak popadać w panikę, bo na razie nie ma żadnych przesłanek, które wskazywałyby na ryzykowne powiązania polskich instytucji finansowych z operacjami amerykańskich banków hipotecznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.10.2008 14:32

To co nazywamy gospodarką to co najmniej trzy obszary działalności osób na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w tym własność państwowa, prywatna obywateli i osób nie należących do narodu polskiego. Dlatego wszelkie propozycje dotyczące wzbogacenia narodu są dobrym miernikiem czego pragną różne osoby dla całego narodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.