Facebook Google+ Twitter

PiS chce postawić pomnik w kształcie rozbitego samolotu

W Krakowie trwa przebudowa Ronda im. Ofiar Katynia. Radni PiS chcieliby postawić tam pomnik upamiętniający sowiecki mord w Katyniu i katastrofę smoleńską. Pomnik miałby mieć kształt... rozbitego samolotu.

"Skoro rondo nosi już tak szczególną nazwę, chcemy tam postawić pomnik poświęcony polskiej tragedii z uwzględnieniem kontekstu katastrofy smoleńskiej" - mówi Józef Pilch, przewodniczący krakowskiej rady miasta z PiS.

Do klubu radnych PiS wpłynęła już pierwsza wizualizacja monumentu. Pomnik miałby mieć kształt... rozbitego samolotu. Pojawiły się jednak zastrzeżenia do takiej artystycznej wizji: z Ronda im. Ofiar Katynia prowadzi główna trasa na lotnisko, dlatego radni chcieliby oszczędzić zmierzającym na lotnisko widoku zniszczonego samolotu. "Czekamy na opracowanie kolejnych projektów, by wybrać jeden z nich i wtedy formalnie przedstawić nasz pomysł reszcie rady miasta" - mówi Pilch.

Z propozycją PiS nie zgadzają się członkowie PO oraz Rodziny Smoleńskie - podaje Gazeta. "Nie można stawiać znaku równości między tamtą zbrodnią a katastrofą samolotu prezydenckiego" - napisał w imieniu członków Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej prezes Zbigniew Siekański.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

;-0
  • ;-0
  • 20.10.2010 01:23

nie zabraniajcie ofiarom swietlanej wizji politycznej małych ludzi pomników .... jak na nie uzbieraja niech stawiaja... zycia ofiarom nie wrócą ... ale dla zachowania w pamieci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piernik do wiatraka ma to, że w młynie tzw. wiatraku mieliło się pszenicę na mąkę a z maki wypiekało się i wypieka do dzisiaj pierniki. Natomiast mord katyński do katastrofy smoleńskiej ma to, że w jednym i drugim przypadku zginęli śmiercią tragiczną ludzie wypełniający swoje obowiązki względem Ojczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 19.10.2010 14:36

Co ma piernik do wiatraka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.