Facebook Google+ Twitter

PiS chce wprowadzić kuratora do PZPN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-19 19:05

Prawo i Sprawiedliwość apeluje do premiera o wprowadzenie kuratora do PZPN. Poseł PiS Adam Hofman uważa, że sytuacja w polskiej piłce nożnej jest tak zła, że nic jej już nie może zaszkodzić - także struktury międzynarodowe.

Drużyny klubowe nie grają w europejskich pucharach, nasza reprezentacja nie zagra w Mistrzostwach Świata w RPA więc nie nie grozi jej dyskwalifikacja - argumentuje PiS. UEFA groziła do tej pory zawieszeniem polskich drużyn w rozgrywkach po każdej próbie wprowadzenia kuratora. "Nie ma też zagrożenia dla organizacji w Polsce Euro 2012, bo obowiązują umowy" - wylicza poseł Hofman.
"Każdy kibic piłki nożnej wiedzialby co zrobić na miejscu premiera. Donald Tusk przechodzi teraz test jako kibic" - mówi poseł PiS.

Zdaniem europosła Ryszarda Czarneckiego, wyniki wprowadzenia kuratora do PZPN za rządów PiS były znakomite: zmienił on wydział dyscypliny PZPN, a nowy wydział zdegradował 9 klubów zamieszanych w korupcję.

Eurposeł Czarnecki uważa, że obecny rząd roztoczył nad PZPN-em parasol ochronny: Przypomina, że minister Drzewiecki wprowadził kuratora, ale musiał się z tego wycofać. "Rząd popierał innego kandydata na prezesa związku niż Grzegorz Lato, ale potem panowie się dogadali" - mówi Czarnecki. "Powstaje pytanie co stoi za tym dziwnym dealem między rządem a PŻPŃ" - dodaje posel PiS.
Ryszard Czarnecki przypomniał, że wiceprezesem PZPN jest senator PO Antoni Piechniczek, a kandydat PO do Sejmu Ryszard Adamus został na ostanim zjeździe wybrany do zarządu. Eurposeł podkreślił, że trzeba przerwać "chocholi taniec Grzegorza Laty i spółki".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.