Facebook Google+ Twitter

PiS chce wyjaśnień ws. afery w NFZ. Wiceminister zdrowia dbał o interesy prywatnej kliniki?

PiS i Twój Ruch zażądali wyjaśnień od premiera ws. informacji, jakoby wiceminister zdrowia walczył o interesy prywatnej kliniki "Sensor". Klinika naciągnęła klientów na 1,5 mln zdrowia, każąc im dopłacać do leczenia refundowanego przez NFZ.

 / Fot. By Tomasz Sienicki  [user: Spis , mail: tomasz.sienicki w gmail.com] (Praca własna) [Domeny publicznej ], via Wikimedia CommO aferze poinformował "Wprost". Według informacji tygodnika wiceminister zdrowia walczył o interesy prywatnej kliniki "Sensor" z Warszawy, która zajmowała się leczeniem wzroku. Klinika miała wyłudzić od klientów 1,5 mln złotych, każąc im dopłacać do leczenia refundowanego przez NFZ.

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann napisał w oświadczeniu, że wystąpił do prezes NFZ ws. wypowiedzenia umowy tej klinice wyłącznie z prośbą ws. przestrzegania terminów. Twierdzi, że nie sugerował żadnych rozstrzygnięć.

PiS i Twój Ruch domagają się wyjaśnień od premiera - pisze ws. "Wszystko wskazuje na nadużycie, złamanie prawa, że publiczne pieniądze są wydawane w niegospodarny sposób, z naruszeniem reguł, że forowane są interesy prywatnych podmiotów. To wszystko wymaga pilnych wyjaśnień ze strony premiera, nie ministra zdrowia" - skomentował to Mariusz Błaszczak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.