Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15380 miejsce

PiS chce zmienić mapę Polski!

Prawo i Sprawiedliwość chce dokonać zmian w podziale administracyjnym Polski. -Opowiadamy się za tym, aby zwiększyć liczbę województw o dwa - mówi Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

 / Fot. Grzegorz Czelej Środkowopomorskie i warszawskie - utworzenia tych dwóch województw chce Prawo i Sprawiedliwość. W rozmowie z portalem WP.pl rzeczniczka prasowa PiS zapewnia, że propozycje zostaną zrealizowane pod warunkiem, że taka będzie wola mieszkańców tych regionów. - Mogę zapewnić, że bez konsultacji społecznych, żadnych zmian nie wprowadzimy - tłumaczy Elżbieta Witek.Partia chce, aby Warszawa wraz z przylegającymi do niej obszarami utworzyła samodzielne województwo, odrębne od mazowieckiego. - Chodzi o sprawy dotyczące funduszy unijnych. Warszawa zawyża wskaźniki dotyczące np. rozwoju, co powoduje, że województwo mazowieckie otrzymuje mniejsze środki europejskie na wsparcie niż powinno - tłumaczy WP poseł Błaszczak. Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS przypomina, że podobne rozwiązanie zastosowano w Irlandii i Czechach. - W tych sprawach będziemy jeszcze konsultować się z mieszkańcami - zapewnia Błaszczak.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: PiS


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jakby się nazywało...hmmm Kaczyńskie? O nie! na PiS nie głosuje bo każdy polityk z tej partii i tak zrobi to co powie mu Kaczor. Ja stawiam na bezpieczeństwo kraju i zagłosuje na PO. tam przynajmniej ludzi troszczą się o Polske co widać np po Panu Rafale który spisał się na medal w trakcie negocjacji dotyczących przyjęcia uchodźców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znów jakieś województwo korytarzowe. Coś jak autonomiczny obwód PSL.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.