Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14801 miejsce

PiS chce zmienić mapę Polski!

Prawo i Sprawiedliwość chce dokonać zmian w podziale administracyjnym Polski. -Opowiadamy się za tym, aby zwiększyć liczbę województw o dwa - mówi Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

 / Fot. Grzegorz Czelej Środkowopomorskie i warszawskie - utworzenia tych dwóch województw chce Prawo i Sprawiedliwość. W rozmowie z portalem WP.pl rzeczniczka prasowa PiS zapewnia, że propozycje zostaną zrealizowane pod warunkiem, że taka będzie wola mieszkańców tych regionów. - Mogę zapewnić, że bez konsultacji społecznych, żadnych zmian nie wprowadzimy - tłumaczy Elżbieta Witek.Partia chce, aby Warszawa wraz z przylegającymi do niej obszarami utworzyła samodzielne województwo, odrębne od mazowieckiego. - Chodzi o sprawy dotyczące funduszy unijnych. Warszawa zawyża wskaźniki dotyczące np. rozwoju, co powoduje, że województwo mazowieckie otrzymuje mniejsze środki europejskie na wsparcie niż powinno - tłumaczy WP poseł Błaszczak. Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS przypomina, że podobne rozwiązanie zastosowano w Irlandii i Czechach. - W tych sprawach będziemy jeszcze konsultować się z mieszkańcami - zapewnia Błaszczak.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: PiS


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jakby się nazywało...hmmm Kaczyńskie? O nie! na PiS nie głosuje bo każdy polityk z tej partii i tak zrobi to co powie mu Kaczor. Ja stawiam na bezpieczeństwo kraju i zagłosuje na PO. tam przynajmniej ludzi troszczą się o Polske co widać np po Panu Rafale który spisał się na medal w trakcie negocjacji dotyczących przyjęcia uchodźców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znów jakieś województwo korytarzowe. Coś jak autonomiczny obwód PSL.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.