Facebook Google+ Twitter

PiS, czyli metoda „na wroga”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-19 22:11

Prawda w rozumieniu polityka nie jest celem tylko elementem manipulacji. Celem jest władza. By ten cel osiągnąć w zależności od stopnia deprawacji polityk sięgnie po mniej, bądź bardziej wyrafinowane fortele.

W nowej odsłonie wojny polsko - polskiej politycy Prawa i Sprawiedliwości przywołują dawne, uśpione na czas kampanii demony. Naciągnięte pojęcie patriotyzmu stawia wysoki mur, trwale dzielący mężów z żonami, dzieci z rodzicami, wnuków z dziadkami. Poziom nienawiści wśród zwolenników PiS wzrasta z dnia na dzień. „Nieszczęścia chodzą parami”, stąd w twórczej symbiozie z plebejsko rozumianym patriotyzmem złączyła się prostacka, zaściankowa religijność.

Odwołując się zatem do pierwotnych instynktów i niskich emocji takich jak strach przed wielkim, nieznanym i z założenia wrogim światem, politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli do boju, by raz jeszcze stawić czoła wszechobecnemu układowi. A ten jak się okazało wykracza poza dawną koalicję PiS, Lepper, Giertych sięgając aż do Moskwy. Jeśli ktoś nie wierzy, niech nakłoni ucho ku wypowiedziom barona teorii spiskowych, Antoniego Macierewicza. Jestem nawet za tym, by rozszerzyć zakres prac prowadzonego przez niego zespołu o zamach na prezydenta Kennedy'ego i badanie tajemnic „Area 51”. Takiego talentu nie można przecież marnować. Szpieg z krainy Deszczowców na czele pisowskiego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej to gwarant, że wbrew merytorycznym dowodom, winny okaże się rząd. Prawda w rozumieniu polityka nie jest celem tylko elementem manipulacji. Celem jest władza. By ten cel osiągnąć w zależności od stopnia deprawacji polityk sięgnie po mniej bądź bardziej wyrafinowane fortele. W Polsce od jakiegoś czasu króluje metoda „na wroga”. Polega ona na mobilizacji społeczeństwa przez utwierdzanie go w przekonaniu o istnieniu enigmatycznego przeciwnika polskości i kościoła. Może to być układ, masoni, Żydzi lub liberałowie. Chcą zabrać krzyż, sprzedać Polskę, solidaryzują się z Rosjanami, Niemcami i na domiar złego są bogaci. Metoda ta, chodź mało finezyjna, sprawdza się wyśmienicie szczególnie na wsiach, gdzie religijność miesza się z rozpustą, a opinii proboszcza towarzyszy aura niepodważalnej świętości.

Do tej grupy odbiorców, niewątpliwie najlepiej, trafia pewien dystyngowany gentleman: Joachim Brudziński. Znany z wrodzonych cech dyplomaty, wyszukanego języka i erudycji. Jego mowa niczym miód dla uszu łagodzi obyczaje i napawa refleksją. Zahipnotyzowany tym syrenim śpiewem naród kontempluje substancjonalność Jarosława Kaczyńskiego, która dała o sobie znać już po wyborach, gdy wódz znużony milczeniem, otworzył usta i powiedział to, co naprawdę myśli.

Autor: Marcel Płoszczyński
Pierwsza publikacja: http://www.twojewiadomosci24.pl/content/pis-czyli-metoda-%E2%80%9Ena-wroga%E2%80%9D

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

jvkadgsezd
  • jvkadgsezd
  • 13.07.2011 23:02

zBMbGG <a href="http://kslqfbyzetip.com/">kslqfbyzetip</a>, [url=http://zccpedlxtlri.com/]zccpedlxtlri[/url], [link=http://brsiyxajjklt.com/]brsiyxajjklt[/link], http://ieeqgjnfelgx.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też kiedyś byłam tak jak Ty ufna i beztroska. Ale pamiętam rok 1970 w Szczecinie, 13 grudnia 1981r. i okres do czasu okrągłego stołu, zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki, Grzegorza Przemyka, Księdza Zycha i wiele innych zdarzeń, których nikt się nie spodziewał a jednak nastąpiły. Starsi ode mnie pamiętają jeszcze więcej. Gdyby świat był tak bezpieczny, jak sugerujesz, nie potrzebne byłoby nam wojsko ani NATO. Dobrze, że doczekaliśmy takiego pokolenia, które uważa za bzdurę obawianie się czegokolwiek. Oby tak było jak mówił prezydent w swoim orędziu: <nikt na nas nie czyha>. Ale wątpię: świat nie jest bezpiecznym miejscem. A z tą nienawiścią to chyba jest uczucie gorąco odwzajemniane. Szkoda, że aż tak gorąco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.