Facebook Google+ Twitter

PiS darowało już o. Rydzykowi obrażenie Marii Kaczyńskiej

"Widziałem ojca Rydzyka, który oddawał cześć prezydenckiej parze na Wawelu. Sądzę, że swoim zachowaniem wycofał się z obraźliwych słów o Marii Kaczyńskiej, które padły kiedyś w emocjach" - mówił Adam Hofman w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet.

 / Fot. Bartek Syta, PolskapresseW ten sposób poseł PiS odpowiedział na pytanie Moniki Olejnik o udział o. Rydzyka w mszy rocznicowej na Wawelu. Nazwanie Marii Kaczyńskiej "czarownicą, która powinna się poddać eutanazji" miało miejsce dawno temu i wg Hofmana trudno nawet przypomnieć sobie w jakim kontekście. Wg posła, oddanie czci parze prezydenckiej na Wawelu przez o. Rydzyka dowiodło, że wycofał się z tego zdania, choć już po śmierci Marii Kaczyńskiej.

Hofman odniósł się też do słów posła Pięty, który 10 kwietnia, przed Pałacem Prezydenckim mówił: "przydałaby się pepesza żeby załatwić sprawę". Wg Hofmana Pięta użył "swobodnej formuły". "To była taka przenośnia, niezręczna, ale była".


Poseł PiS skrytykował też zachowanie władz Warszawy, które wg niego nie pozwalają na demokratyczny sposób wyrażania zdania, czyli rozbicie namiotu przy Krakowskim Przedmieściu. Aktualnie mamy więc do czynienia z przenośnym namiotem, w którym paliki opierają się na stopach pikietujących, którzy domagają się postawienia premiera przed Trybunałem.

Adam Hofman odniósł się też do cytatu z Herberta, użytego metaforycznie przez Jarosława Kaczyńskiego, o zdradzonych o świcie. "Ja sądzę, że jak się nad tym dobrze zastanowić, to ta zdrada nastąpiła nie raz, a kilka razy". Wg niego bowiem lot nie był zabezpieczony odpowiednio, śledztwo oddano Rosjanom, a do dziś brak pomników upamiętniających ludzi, którzy zginęli".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

marian Maniowski
 • marian Maniowski
 • 23.04.2011 01:33

Po co poslowie z PiS chodza na takie glupawe pogaduchy do stokrotki??? szkoda czasu

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 23.04.2011 00:01

To,że ojciec Rydzyk odwiedzał grób na Wawelu, wcale nie świadczy o tym,że zmienił swoje zdanie o śp.Marii Kaczyńskiej .Chyba nawet po jej śmierci ,nie wycofał tych okropnych o niej słów i nie przeprosił za nie.Duchowny,który uważa, że ktoś powinien się poddać eutanazji,ponieważ on tak uważa - nie mówi w zgodzie z etyką Kościoła. Kościół jest przeciwny eutanazji.Poza tym źle życzył śp.Marii.Ta wypowiedź jest jedną wielką kompromitacją osoby duchownej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS da..rowało.
Hmmm...
Cyniczni gracze, jak będzie trzeba to nawet grobowiec na Wawelu przehandlują

Fuuuj !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agent Tomek Panie Krzysztofie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"I nie słuchajcie emerytów,oni już mają na chleb i oni świata nie zmienią "
Emeryt Tomasz Kaczmarek też nie? Niechże Pan chłopaka tak z mety nie skreśla:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeszcze pozostal Lech Kaczynski ktorego dyrektor Rydzyk wyzwal od oszostow. Prezesie daruj dyrektorowi to takie proste wszak nie obrazono ciebie a Twojego brata .

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 21.04.2011 16:06

hm.... ciekawe co PiS podaruje ludziom////

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 21.04.2011 15:35

Kilku mało skomplikowanych ludków ,debatuje o o. Rydzyku i PiS.Hi, hi hi!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina Majewska
 • Karolina Majewska
 • 21.04.2011 14:58

PiS MUSIAŁ przebaczyć Rydzykowi, bo przecież zbliżają się wybory, potrzebna będzie tuba propagandowa i ogłupienie słuchaczy wiadomego radia i wiadomej telewizji, żeby poszli na wybory. I zagłosowali w JEDYNIE SŁUSZNY sposób. A panu Hofmanowi przypomnę, że ich Ojciec Rydzyk "nadawał" też na braci Kaczyńskich, że na jego wezwanie jechali do Torunia ... itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 21.04.2011 14:58

A może tak w drodze miłosierdzia darować wszystkim nie tylko Rydzykowi ? A co ? pomarzyć zawsze można!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.