Facebook Google+ Twitter

PiS domaga się odwołania Bronisława Komorowskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-02 20:07

Prawo i Sprawiedliwość domaga się odwołania marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego za krytykę wizyty prezydenta w Gruzji. PiS chce, aby ten wniosek był rozpatrzony jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu.

W ubiegły poniedziałek komentując ostrzał w pobliżu prezydenckiego konwoju w Gruzji, marszałek Komorowski mówił: "jaka wizyta, taki zamach, no bo z 30 metrów nie trafić w samochód, to trzeba ślepego snajpera". Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego takie wypowiedzi są "skrajnie szkodliwe dla polskiego życia publicznego". Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski podkreśla, że słowa marszałka były aroganckie i wskazywały na żal, że snajper nie strzelił w kierunku głowy państwa.
Prawo i Sprawiedliwość zarzuca również marszałkowi stronniczość w Sejmie. Jak powiedział Przemysław Gosiewski, Bronisław Komorowski często nie udziela głosu posłom opozycji i uniemożliwia przerwy w obradach Sejmu dla klubów. Zdaniem PiS, marszałek jest także w dwuznacznej sytuacji jeśli chodzi o kontakty z oficerami służb specjalnych.

Bronisław Komorowski zapowiedział, że podda pod głosowanie wniosek jeszcze podczas tego posiedzenia. Według marszałka Sejmu zajmowanie się tą kwestią w czasie, gdy Sejm debatuje nad bardzo istotnymi ustawami jest "pewną niezręcznością". Komorowski wyjaśnił jednak, że nie chce odkładać głosowania nad wnioskiem PiS na później, gdyż zależy mu na szybkim zamknięciu tej kwestii.

Wniosku o odwołanie marszałka Komorowskiego nie poprą posłowie Lewicy. Szef klubu parlamentarnego Lewicy Wojciech Olejniczak uważa, że nie ma powodów merytorycznych, by obecnie odwoływać Komorowskiego tylko dlatego, że - jak to ujął - posługuje się barwnym językiem. Zdaniem Olejniczaka, w parlamencie potrzebny jest spokój i współpraca, zwłaszcza w końcówce roku kiedy Sejm pracuje nad przyszłorocznym budżetem.

Sejm ma rozpatrzyć wniosek PiS jutro, po zakończeniu drugiego czytania projektu budżetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.