Facebook Google+ Twitter

PiS domaga się powołania komisji, która zbada majątek Kwaśniewskich

Politycy PiS złożyli wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która miałaby zbadać sprawę majątku Kwaśniewskich. PO, PSL i SLD są przeciw.

 / Fot. PAP/Rafał Guz13 czerwca, Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej, która miałaby szczegółowo zbadać śledztwo w sprawie majątku Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Jak podkreśla prezes PiS, "społeczeństwo ma prawo wiedzieć, jak było naprawdę, a dziś mamy próbę konstruowania opowieści, których celem jest obrona tych, których w świetle faktów obronić się nie da" - donosi wyborcza.pl.

Kaczyński w czasie piątkowej konferencji prasowej apelował do prokuratora generalnego i do premiera, aby odtajnili materiały dotyczące śledztwa w sprawie majątku Kwaśniewskich.

Jak podkreślił prokurator generalny Andrzej Seremet, "majątek państwa Kwaśniewskich ma pokrycie w ich dochodach i nie ma żadnych podstaw do wznawiania śledztwa". Zdecydował się jednak ujawnić tylko część akt ze śledztwa umorzonego w 2010 roku. Dla partii Jarosława Kaczyńskiego to argument dowodzący, że tylko komisja śledcza jest w stanie wyjaśnić wszelkie niejasności.

Szanse na powstanie komisji w kształcie proponowanym przez PiS są niewielkie. Na pewno nie poprze jej Platforma Obywatelska, ani Twój Ruch. Przeciwnikami komisji są również PSL i SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Taśmy dotyczyły ludzi z rządzącej ekipy więc tylko o nich napisałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zakończył , kończąc z 4 RP. Sam byłem świadkiem , przechodząc ulicami Kruczkowskiego róg Wspólnej w Warszawie w roku 2006 jak elegancko ubrany mężczyzna wychodząc z luksusowego samochodu głośno mówił do telefonu " Teraz nic nie mogę , może po wyborach" .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, wg mojego rozeznania niczego nie zaczął jak również niczego nie skończył.
I nie spodziewajmy się, że coś się jeszcze zmieni, gdyż jest jak w piosence Dalidy: parole, parole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A przecież walkę z korupcją zakończył rządzący premier.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Magdo, nie rozumiem, dlaczego widzisz nieuczciwość tylko ekipy rządzącej.
Każdy wyszarpuje dla siebie, co tylko może dosięgnąć.
Jesteśmy zdeprawowani do szpiku kości!
Wystarczy popatrzyć choćby tylko na budowane drogi i te miliony utopione w cudzych kieszeniach.
Gdzie człowiek nie sięgnie i na co nie spojrzy, to rozpacz go ogarnia. Tylko fasady są odmalowane, a tyły sypią się na całego..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo My wiedzieliśmy, że PO to zgnilizna teraz dowody ujrzały światło, choć dla Nas nawet bez tych taśm było jasne od dawna czym są rządy Tuska. Macki powiązań korupcyjnych tak oplotły Polskę, że uczciwy człowiek nic nie może zrobić.Nawet wybory potrafią fałszować. Pani Szychlińska żyje w dziwnym stanie świadomości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy nie do wszystkich jak widać , dotarło co zawierają te taśmy. Ta afera pokazuje, że siła państwa Tuska to tylko iluzja a uczciwość rządzącej ekipy to kpina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawica na firmamencie polskich partii politycznych jest największą mafią III RP . Działa podstępnie , w ukryciu . Zbija kapitał na spółkach które pod przykrywka posiada . Jedno jej można pozazdrościć , doskonałej manipulacji świadomości swoich wyznawców . Ma po swojej stronie KK , który jest sowicie wynagradzany za głoszenie z ambon prawd objawionych .
Posiada własny bank z którego korzysta w niejasnych okolicznościach .
Stare przysłowie ciągle aktualne ...najlepszą obroną jest atak .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słyszała Pani ostatnie doniesienia Wprost? Ludzie prawicy od zawsze twierdzili, że III RP to mafia polityczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się okazuje słowa Seremeta nie przekonują Kaczyńskiego . Czy chodzi o " prawdę " wg PiS czy doraźną hucpę polityczną ?
Dotychczasowe komisje śledcze raczej przypominały kabaret niż sprawnie pracujący zespół do wyjaśniania spraw niejasnych .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.