Facebook Google+ Twitter

PiS: Dwudniowe wybory polem do nadużyć. Nadszarpną też budżet

Poseł Mariusz Błaszczak z PiS wyraził obawę, że dwudniowe wybory mogą umożliwić nadużycia. Partia grozi wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego, jeżeli prezydent zdecyduje się na taki wariant.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellNowy Kodeks wyborczy umożliwia ogłoszenie dwudniowych wyborów. Długość ich trwania zależy od wyboru, jakiego dokona - w przypadku wyborów parlamentarnych - prezydent. Przeciwny pomysłowi jest PiS.

Szef Klubu PiS, Mariusz Błaszczak twierdzi, że w nocy między pierwszym a drugim dniem głosowania, komisje wyborcze nie będą miały kontaktu z urnami, a to rodzi jego zdaniem możliwość nadużyć. Poseł twierdzi również, że nie ma dowodów na to, że dłuższe głosowanie będzie miało wpływ na frekwencję, za to jest pewien, że nadszarpnie budżet państwa.

Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego jest według Błaszczaka gotowy. PiS chce zaskarżyć nie tylko dwudniowy termin wyborów, ale również zakaz płatnych reklam wyborczych w telewizji i stacjach radiowych.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

mike
  • mike
  • 04.03.2011 10:44

@ nie leming Wczoraj 18:09

"Leming ma wysoko rozwinięty mózg, niemal tak jak flaming (a flamingiem nas nie nazywają), a że nieco mniejszy, to dlatego, że leming jest mniejszy. Ale w stosunku do masy ciała, leming ma duży mózg. Że niby człowiek ma większy, a leming mniejszy? Słoń ma większy mózg od człowieka, a jest głupszy!"

HAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!

i właśnie tutaj niestety przychodzi świadomość że niestety jest was ponad połowa społeczeństwa.

hahaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
  • mike
  • 04.03.2011 10:37

A MOIM ZDANIEM WYBORY MOGŁYBY POTRWAĆ ZE 3 DNI NAWET.
powinna dzięki temu wzrosnąć frekwencja a co za tym idzie danych polityków wybierała by większość.
nie każdy ze względu na różne okoliczności czasem ma możliwość iść głosować w jeden dzień.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 04.03.2011 09:43

Już się tłumaczą z przegranej

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 03.03.2011 22:34

kawaler orderu uśmiechu Dzisiaj 18:43 pisze; "Jest w życiu przeważnie tak, że człowiek uczciwy ufa drugiemu. "
PREZYDENT LECH KACZYŃSKI ZAUFAŁ.
JEGO BRAT CHCĄC STĄPAĆ PO ZIEMI POWINIEN BYĆ MNIEJ UFNY, CZEGO MU ŻYCZĘ

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 03.03.2011 22:25

PO wprowadza dwudniowe wybory, żeby wygrało PO? czemu nie. a może by tak wybory przeprowadzać tak długo, aż PO wygra osiągając konstytucyjną większość? albo wprowadzić zasadę, że głosy oddane na PO liczą się podwójnie(mnożnik x2), a głosy oddane na PiS mnoży się przez 0,5 lub nawet 0,25.
niestety, PO nabija wyborców w butelkę wprost podręcznikowo. prawnie zakazuje krytyki, prawnie nakazuje POuwielbienie itp. to tzw. demokracja po polsku?

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
  • krzysiek
  • 03.03.2011 20:06

Jak można komuś zakazać "kupić sobie reklamę w telewizji"? Bo co?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kawaler orderu uśmiechu
  • kawaler orderu uśmiechu
  • 03.03.2011 18:43

Jest w życiu przeważnie tak, że człowiek uczciwy ufa drugiemu. O czym może świadczyć kompletny brak zaufania ludzi z PiS do większości Polaków?

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie leming
  • nie leming
  • 03.03.2011 18:10

Ja WOJNĄ z Rosją, i do tego przed NIEPRAWDĄ. Bo jak powiedział w Sejmie: lepsza jest prawda i brak wojny, niż nieprawda i brak wojny, a jeszcze lepsza niż prawda i wojna, a najlepsza niż nieprawda i wojna. Więc nie czepiajcie się ani Jego ani nas, JEGO wyborców!!

PS. Aha, że niby lemingom odbija raz na jakiś czas i pędzą do morza się potopić. To nie jest tak: na Ziemi więcej jest oceanów i mórz, niż lądów, więc lemingi wcześniej czy później dobiegają do morza i nie mają sił go przepłynąć (to przykład heroicznej walki z żywiołem! i odwagi oraz bohaterstwa!), bo gdyby miały siły, to obiegłyby Ziemię dookoła. Więc nie jesteśmy żadnymi samobójcami, tylko nie mamy sił walczyć z żywiołem, ale gdybyśmy o tym myśleli, to byśmy zwariowali, jak oszołomy-spiskowcy, więc stawiamy na INSTYNKT STADNY, czytamy GW i oglądamy TVN.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie leming
  • nie leming
  • 03.03.2011 18:09

Ja tego nie rozumiem. Dlaczego na tym portalu, mówi się o osobach popierających PO "lemingi". Jest nas ponad połowa społeczeństwa, jesteśmy ludźmi wykształconymi, myślącymi, głosującymi w wielkich miastach (choć pochodzenie mamy z mniejszych miast i wsi, ale ponieważ jesteśmy lepsi w pracy, to pracujemy w Warszawie i innych dużych miastach), mamy wyższe wykształcenie (większość z nas kończyła prywatne uczelnie po 6000zł za semestr i nasi Rodzice ciężko na nasz indeks pracowali), więc wskaźnik inteligencji u nas jest wysoki. No, nie licząc więźniów, którzy też głosowali na PO, ale to wyjątek potwierdzający regulamin.

No więc dlaczego "lemingi" i czy jest to - jak chce tzw. opozycja - na pewno obraźliwe?

Otóż, koleżanki i koledzy, popierający PO, nie dajcie się zmanipulować, bo NIE! Leming to mały ssak (a więc nie "bezmózgowiec", czy "GóWnomózg" - tak też nas czasem określają), który wyróżnia się ogromnym instynktem stadnym, a przecież to ZALETA! że jesteśmy prorodzinni, propolscy (bo Polska to nasza Ojczyzna, a więc nasze stado). Wartości prorodzinne (ale nie katolickie, tylko ateistyczne, bo mamy XXI wiek) powinny być doceniane, a nie niedoceniane, tak jak tutaj!

Poza tym (oprócz instynktu stadnego, wysoko rozwiniętego), leming ma dobrze wyształcone zmysły: dobry słuch, więc słucha uważnie wiadomości, dobry węch, więc eee... do tego powrócę, a przede wszystkim dobry wzrok: więc widzi, co się w tym kraju wyrabia. Dobry wzrok jest też po to, by leming biegł za stadem, a przecież instynkt stadny to ZALETA! Dzięki instynktowi leming nie musi myśleć, on CZUJE dokąd ma biec.

Leming ma wysoko rozwinięty mózg, niemal tak jak flaming (a flamingiem nas nie nazywają), a że nieco mniejszy, to dlatego, że leming jest mniejszy. Ale w stosunku do masy ciała, leming ma duży mózg. Że niby człowiek ma większy, a leming mniejszy? Słoń ma większy mózg od człowieka, a jest głupszy!

Leming niby na ślepo powtarza to, co stado. Otóż nie może powtarzać na ślepo, bo ma dobry wzrok: leming widzi, co robi stado, analizuje, czy powinien zrobić to samo, ale że ma instynkt, który mu podpowiada, że TAK, to robi to, co stado bez myślenia. Tak jest w wojsku i na wojnie: pada rozkaz i nie możesz myśleć, masz go wykonać!

Zarzucają nam - zwolennikom PO - że czytamy Gazetę Wyborczą i oglądamy TVN (ja oglądam w TVN TYLKO taniec z gwiazdami! więc nie wiem, czy można powiedzieć, że oglądam, ale, żeby nie być posądzoną o brak inteligencji, oglądam także TVN24, bo to miarodajne i obiektywne źródło informacji, ale przecież TVN to nie to samo to TVN24!!). Aha, więc zarzucają nam GW i TVN. A co niby mamy czytać??? "Gazetę Polską"??? Tych oszołomów-spiskowców z Radiem Maryja w tle?? Gdyby media stworzyły mi ALTERNATYWĘ, to może oglądałabym i czytała co innego, ale alternatywy nie ma, bo WSZĘDZIE JEST TO SAMO!! To nie moja więc wina, że kupuję Gazetę Wyborczą - to mój wybór.

Czepiacie się, że piszę takie same komentarze i opinie, i posty jak inni zwolennicy PO. A jakie mam pisać?? Takie, jak chce opozycja?? Opozycja mi nie płaci (ups!)...

I jeszcze ciągle słyszę, że nie mam własnego zdania i powtarzam to, co mi mówią w GW i TVN. Otóż MAM własne zdanie: J. Kaczyński to oszołom i powinien się leczyć. Kościół to źródło zła i zabobonu dla ciemnych mas. Raport MAK jest rzetelny i prawdziwy, nie było zamachu, a katastrofa to wina polskich pilotów i pijanego generała! Bo tak wynika z zapisów czarnych skrzynek i badania krwi! I w ogóle to mam dosyć tego tematu (mówię o Smoleńsku) i teorii spiskowych, bo NIE BYŁO ŻADNEGO ZAMACHU! Premier Tusk został wybrany demokratycznie przez wykształconych mieszkańców dużych miast (i mieszkańców zakładów karnych), a Prezydent Komorowski Bronisław to polski patriota i nie mówcie o nim "Komorowski", bo dla was to On jest Prezydent Komorowski. O Kaczyńskim można było mówić "Kaczyński".

I jeszcze jedno, oszołomy-spiskowcy: Premier Tusk swoją polityką propolską ochronił nas przed WOJNĄ z Rosją, i do tego

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja Obywatel
  • Ja Obywatel
  • 03.03.2011 17:53

To jest po prostu obrzydliwe. Podejrzewanie wszystkich o wszystko. Czy ci ludzie naprawdę tacy są czy tylko to jest taka ich gra. Jeżeli tacy są to im współczuję. A nawiasem mówiąc wybory dwudniowe nie uważam za dobry pomysł. Ci co chcą wziąć udział w wyborach to wezmą i w jednym dniu.