Facebook Google+ Twitter

PiS i LiD razem przeciwko PO

Aleksander Kwaśniewski wiedział, że Jarosław Kaczyński przyjmie jego zaproszenie do debaty wyborczej. Sztaby wyborcze Lewicy i Demokratów oraz Prawa i Sprawiedliwości szczegóły spotkania omawiały już od miesiąca - pisze na swoich internetowych stronach tygodnik "Wprost". Skąd takie porozumienie? Politycy obu ugrupowań chcą w ten sposób osłabić polityczną pozycję i wyborcze szanse Donalda Tuska.

Mylą sie jednak ci, którzy sądzą że ta współpraca może zaowocować koalicją PiS - LiD w przyszłym parlamencie. – To czysto strategiczny sojusz. Chodzi o zdeprecjonowanie Tuska. Pokazanie, że jedyną postacią, która może powalczyć z Kaczyńskim, jest Kwaśniewski, a nie lider PO. Dzięki temu, że między nimi jest tak duża polaryzacja, ta debata opłaci się i jednemu, i drugiemu. Jedyną osobą, która na tym straci, jest Tusk – twierdzi jeden ze sztabowców PiS w rozmowie z "Wprost".

Politycy PO nie wydaja się być zaskoczeni ujawnioną przez tygodnik sytuacją. – To było do przewidzenia. Premier celowo wybrał sobie na pierwszego przeciwnika osłabionego licznymi kontrowersjami Kwaśniewskiego. Z Tuskiem nie miałby szans – mówi "Wprost" Sławomir Nowak ze sztabu PO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

@grzesie2k "Przeniesienie konfliktu na oś PiS-LiD przyciagnie tępy antykomunistyczny elektorat do PiS, a liberałów i demokratów do LiD."

od kiedy w LID mamy liberałów - proszę nie mylić pojęć socjalista to nie liberał

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.09.2007 07:44

Mowa była że to PO z LiD grają przeciwko PiS.
A jednak jest inaczej, to PiS z LiD staje na przeciw PO. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

szczwane lisy;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciągle rozmyślam. Dlaczego w ostatnich dniach Wprost ma wszystkie "newsy"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antykomuniści są tępi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyńscy wykończą tego niedojdę Tuska rzazem z jego sztabem wyborczym pod nazwą "To było do przewidzenia". I dobrze bawidamkowi, to kara za lenistwo i odsunięcie Rokity.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Ciekawy news :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez kontrolowanych przecieków, które serwują nam dziennikarze rządowi z "Wprost", się tego można było domyślić. Przeniesienie konfliktu na oś PiS-LiD przyciagnie tępy antykomunistyczny elektorat do PiS, a liberałów i demokratów do LiD. PO wypada z gry. Chociaż to oczywiście taki model jedynie, a te ruchy będą miały miejsce, ale będą niewielkie. Mnie to oczywiście cieszy, bo summa summarum doprowadzi to do osłabienia POPiSu, który traktuję jako jeden prawicowy blok, a doprowadzi do wzmocnienia lewicy, co na pewno pomoże uzdrowić polską politykę. Po prostu żadna hegemonia nikomu nie służy - oprócz hegemonów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.