Facebook Google+ Twitter

PiS i ojciec Rydzyk razem do Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-16 07:48

Radio Maryja poprze PiS w kampanii do wyborów do europarlamentu.

Jak ustalił "Dziennik", w zamian za to pierwsze miejsca na listach w Łodzi i Lublinie dostaną politycy związani z Tadeuszem Rydzykiem, czyli Urszula Krupa i Mirosław Piotrowski.

Gazeta pisze, że w lutym europoseł Witold Tomczak namawiał Krupę do stworzenia wspólnej listy prawicy w wyborach do europarlamentu, przeciwko PiS. Według części prawicowych polityków, chodziło jedynie o to, by wywrzeć presję na Prawo i Sprawiedliwość.

Jak pisze "Dziennik" ostatecznie politycy bliscy ojcu Rydzykowi zajmą aż dwie z trzynastu "jedynek" na listach PiS. Krupa wystartuje z Łodzi, gdzie miejsca musiał jej ustąpić Janusz Wojciechowski. Pierwsze miejsce w Lublinie zajmie z kolei prof. Mirosław Piotrowski. Kilka lat temu ojciec Rydzyk zachęcał go nawet do startu w wyborach prezydenckich.

Zdaniem "Dziennika" dzięki porozumieniu, politycy PiS-u mogą liczyć na częstsze zaproszenia do audycji w Radiu Maryja. Poza tym środowiska związane z toruńską rozgłośnią przestały forsować projekt alternatywnej prawicowej listy wyborczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.