Facebook Google+ Twitter

PiS i PO prawie na równi. SLD powoli odzyskuje poparcie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-06-08 02:04

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku czerwca wygrałaby je Platforma Obywatelska, jednak różnica między PO i PiS waha się od 1 do 2 proc. SLD odbudowuje poparcie, Ruch Palikota utknął na poziomie 10 proc.

 / Fot. print screen / wybory.xaa.plWedług sondażu ulicznego, którego wyniki opublikował serwis wybory.xaa.pl, na PO chce głosować 30,6 proc. badanych, a na PiS 28,3 proc., czyli tylko 2,3 pkt. procentowe mniej. Platforma ciągle traci w notowaniach.

Trzecie miejsce w sondażu z poparciem 15,2 proc. zajmuje ciągle SLD, który pod wodzą Leszka Millera odbudowuje poparcie. Sojusz w nieformalnej "koalicji" z PiS i Solidarną Polską walczył o odrzucenie reformy emerytalnej, co przełożyło się na wzrost poparcia jedynie o 2 pkt. procentowe, ale wyprzedza Ruch Palikota o ponad 5 proc.. Po tym jak w kwietniu RP stracił 3-4 proc. w sondażach partia ciągle stoi w miejscu z poparciem na poziomie 9,8 proc.

Do Sejmu dostałaby się również Solidarna Polska z najlepszym jak dotąd wynikiem 6,2 proc. oraz PSL, na które oddałoby swój głos 5,9 proc. wyborców. Rośnie poparcie dla Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke, która może liczyć obecnie na 1,6 proc. głosów.

Inne sondaże potwierdzają stale rosnące poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Według najnowszego sondażu Homo Homini Homini z 5 czerwca, przygotowanego dla Wirtualnej Polski, różnica między PO a PiS wynosi już tylko 1 pkt. procentowy.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 10.06.2012 17:46

rząd tuska z ta reforma emerytalna zachował sie wobec polakow skandalicznie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
weteran PO
  • weteran PO
  • 09.06.2012 14:21

PO już nigdy sie nie podniesie ... po tej swojej pseudoreformie emerytur.....dla przywilejów niektórych ja mam pracowac a właściwie czekać do 67 bo dziadkowi pracy nikt nie da ????jeszcze przy takim ogromnym bezrobociu???

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2012 19:18

Panie koźmiński, myli się pan. Ale nie będę pana wyprowadzał z błędu, ani polemizował :) Mój kandydat leży na Wawelu, czas pokazał, że niesłusznie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2012 18:26

Panie Robercie, czy ja muszę sobie na czole wypisać, że nigdy nie głosowałem na PO? :) A głosowałem już dwukrotnie w wyborach parlamentarnych i dwukrotnie w prezydenckich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja Jolka mówię Wam!
  • ja Jolka mówię Wam!
  • 08.06.2012 17:54

Walczyć o Wolność! KUPUJMY regularnie WSZYSTKIE DOSTĘPNE "NASZE DZIENNIKI" i pozostałą prasę prawicową ("Gazeta Polska", "GP Codzienna", "Uważam Rze", "Nasza Polska", "Gazeta Warszawska, "Arcany", "Glaukopis", itp.) -- PO KILKA EGZEMPLARZY i rozdajmy to ludziom. W CIĄGU KILKU MIESIĘCY, w ciągu kilku miesięcy -- ZOBACZYCIE -- doprowadzimy do pożądanych zmian w Polsce!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
raz Sierpem raz Młotem
  • raz Sierpem raz Młotem
  • 08.06.2012 17:51

??? *** PO ma z jakies 15%. Chyba nie wierzycie w durne sondaze, gdzie nie zaglosuje ani babcia z RMaryja, ani rolnik, czy szerzej mieszkaniec wsi, ani mlody patriota?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz
  • Janusz
  • 08.06.2012 17:08

@ No Nie - ty raz jesteś Jolka ,raz No Nie. ,Ad Rem -ono- : w końcu zdecyduj kim jesteś?

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 08.06.2012 17:05

@ JURAEK Malicki ,,,,,masz manię prześladowczą i muszę cię zasmucić ....nieuleczalne !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 08.06.2012 16:40

Jak ci obłąkańcy z PO znajdą się kryminale wtedy; będzie można mówić o sukcesie prawicy ,ale początek jest dobry - od czegoś trzeba zacząć!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 08.06.2012 15:37

@ Publikować taki śmieszny uliczny sondaż to mało ambitne .
Nie ma nic o piłce ???