Facebook Google+ Twitter

"PiS jak NSDAP". Szokujący wpis Szejnfelda na Facebooku

Adam Szejnfeld na swoim facebookowym profilu zamieścił wpis, w którym Jarosław Kaczyński został porównany do Hitlera, a PiS do NSDAP.

Polityk PO zastrzegł jednak, że to jest myśl jego przyjaciela: "W 1929 r. NSDAP przegrała sromotnie wybory do Reichstagu (28 proc. poparcia), będąc synonimem politycznego "obciachu". 24 października 1929 nastąpił krach na Wall Streat. W 1933 r. "obciachowi" naziści przejęli władzę". - To refleksja jednego z naszych przyjaciół z FB w aspekcie wyniku PiS w ostatnich sondażach. Co Wy na to?"- napisał Szejnfeld.

Nie jest to jednak takie pierwsze porównanie; całkiem niedawno zarzucono głównej partii opozycyjnej, że współorganizowany przez nich marsz "Obudź, się Polsko" nawiązuje do hitlerowskiego hasła: "Deutschland erwache".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

A w czymże jest taki szokujący ten wpis, wystarczy trochę poczytać o początkach, o tym jak Hitler dochodził do władzy, zbyt mało ludzie znają historię więc się oburzają. wystarczy życzyć im powodzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Magda Wieczorek 20:41.
Mój wpis umieściłem trochę na przekór p. Koźmińskiemu. Sam bym wiele "nawtykał" obecnemu rządowi. Faktem jednak jest, że przez wszystkie lata kryzysu dochód narodowy Polski wzrósł o ok.20%, podczas gdy w krajach porównywalnych, spadł lub podwyższył się nieznacznie. Użyję słowa "kaczyzm",ponieważ jest to zjawisko społeczne porównywalne z podobnym zaistniałym osiemdziesiąt lat temu. Ponadto określenia takie jak "szczurstwo Eisenhowera", "udecja", "łże-elity", "zapluty karzeł reakcji", również "kaczyzm" stały się określeniami akceptowalnymi w przestrzeni publicznej.
Tak rozpocząłem odpowiedź na wpis p. M. Wieczorek przy innym artykule. Zrezygnowałem jednak z kontynuacji, gdyż musiał bym napisać cały artykuł, a tego mi się po prostu nie chciało.
Hitleryzm ukuł synonimy zła - "zdrada wersalska", "nóż wbity w plecy", Żydzi, gdzie wciskał wszystkich swoich wrogów i synonimy dobra - naród, prawdziwi Niemcy, gdzie sam siebie sytuował. Dla "komunizmu" złem był imperializm, szpiony itd,itd a dobrem - "ustrój postępowy", "ustrój sprawiedliwości społecznej"itp. "Kaczyzm" stworzył synonim zła - "zdrada okrągłego stołu",gdzie wpycha rzeczywistych twórców zmian ustrojowych i synonimy dobra - "solidarne państwo", "solidarna Polska", "prawdziwy Polak", gdzie sam siebie sytuuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam Szejnfeld , Tadeusz Syryjczyk, Artur Balazs, Jerzy Eysymontt, Leszek Miller, Janusz Steinhoff, Mirosław Handke, Jerzy Hausner, Michał Kleiber, Michał Jan Boni, Jerzy Miller - sporo tych nazwisk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lekarstwem na partyjniactwo i kolesiostwo byłoby wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych i ich ilościowa redukcja. Po co nam tylu nieodpowiedzialnych posłów z klucza partyjnego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tło kryzysowe, fanatyzm, wewnętrzny "mus" pod karą wyrzucenia, a do tego to hasło nawołujące do przebudzenia... :-) To musiało w końcu przywołać skojarzenia z NSDAP. Ale jest też coś, co na pewno różni PiS od NSDAP: Ci drudzy wiedzieli, co zrobić po dojściu do władzy a PiS i jej prezesik... chcą tylko władzy, jak małpa banana. Już raz ją mieli, i co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Z trudem przychodzi mi komentowanie w sposób cywilizowany polityków publikujących swoje "rewelacje" na "Srejsbuczku" - tym samym portalu, na którym ich dzieciarnia wstawia zdjęcia swoich zapijaczonych gęb z ostatniej sobotniej imprezki z psiapsiółami. Powstrzymam się więc od komentowania.

2. Facet (czy raczej jego "przyjaciel" - wszystko jedno) ma poniekąd rację - PiS to takie same szuje jak przywódcy National-Socialistische Deutsche Arbeiter Partei - grający na prymitywnych uczuciach, niewiedzy ciemnego ludu i próbujący zawsze wstrzelić się ze swoimi pseudorozwiązaniami tam, gdzie wróg akurat jest słabszy. Zresztą, podobnie robi PO, ale PiS osiąga w tym zakresie mistrzostwo perfidii, sięgając szczytów bezrozumnego populizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz Paluch - proponuję najpierw douczyć się historii, a dopiero potem porównywać jakieś organizacje do NSDAP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ten wpis wcale nie jest taki szokujący. Podobieństwo PiS do NSDAP w sposobie działania i pozyskiwania poparcia jest może przypadkowe, ale uderzające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Źle by się działo, gdyby PiS wygrało wybory tylko dlatego, że część elektoratu PO nie pójdzie na wybory, bo obrazi się na władzę. PiS nie ma przyszłości i bazuje tylko na frustracji społecznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Padło już wiele nieprawdziwych oskarżeń z ust Tuska i jego polityków wobec PIS-u . Takie słowa będą odnosiły przeciwny skutek od zamierzonego, ludzie mają dość kłamstw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.