Facebook Google+ Twitter

PiS: Karnowski musi się podać do dymisji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-13 14:47

Członkowie PiS na Pomorzu żądają podania się do dymisji prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Jest to odpowiedź posłów na opublikowany wczoraj przez dziennik Rzeczpospolita stenogram z nagrania rozmowy Karnowskiego z sopockim biznesmenem.

W nagraniu słychać między innymi pytanie - "ile mieszkań może wyjść?". Potem osoba, którą "Rzeczpospolita" identyfikuje jako prezydenta Karnowskiego mówi: "Dobrze. Ja bym miał faceta, który by nam to zrobił? Ale on chciałby jedno mieszkanie... jedno dla mnie".

Wczoraj prezydent Karnowski zawiesił swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej, ale zdaniem posłanki do Parlamentu Europejskiego Hanny Foltyn-Kubickiej, to za mało. Jak dodała , Karnowski powinien zachować się honorowo i podać się do dymisji, lub przynajmniej zawiesić swoją działalność polityczną i publiczną do momentu wyjaśnienia sprawy. Hanny Foltyn-Kubicka dodała, że już od co najmniej dziesięciu lat mówi się o nieprawidłowościach w polityce Platformy Obywatelskiej a wcześniej SKL-u w Sopocie.

Członkowie zarządu sopockiego PiS, zwrócili się także z apelem do ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ćwiąkalskiego o przeniesienia postępowania w sprawie domniemanej korupcji do oddalonej od Trójmiasta prokuratury.

Dziś podczas konferencji prasowej w urzędzie miasta w Sopocie prezydent Karnowski ma się odnieść do publikacji w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.