Facebook Google+ Twitter

PiS: Komorowski powinien stawić się przed sejmową komisją sprawiedliwości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 12:59

Prawo i Sprawiedliwość apeluje do marszałka Bronisława Komorowskiego o stawienie się przed sejmową komisją sprawiedliwości. Posłowie PiS prosili marszałka, by przyszedł na dzisiejsze posiedzenie, jednak polityk PO wyjechał do Brukseli.

Posłowie PiS chcieli zapytać marszałka o jego kontakty z byłymi oficerami Wojskowych Służb Informacyjnych. Bronisław Komorowski w listopadzie ubiegłego roku otrzymał od byłego pułkownika WSI Aleksandra Lichockiego propozycję dotarcia do informacji z aneksu do raportu z likwidacji WSI. Beata Kempa podkreśliła, że na komisji sprawiedliwości marszałkowi zadano by pytanie, co robił przez 15 dni od chwili otrzymania propozycji. Wyjaśniła, że polityk PO miał obowiązek w tym czasie poinformować prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Bronisław Komorowski tłumaczył, że informację o propozycji przekazał swojemu partyjnemu koledze, Pawłowi Grasiowi odpowiedzialnemu wtedy za służby specjalne oraz szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Zdaniem Zbigniewa Wassermana, marszałek Sejmu nie przerwał możliwości popełnienia przestępstwa przez pułkownika Lichockiego, ale "nakłonił dając przyzwolenie" do zrealizowania zamiaru przez byłego oficera WSI.

Komisja sprawiedliwości przesłuchuje obecnie w sprawie aneksu Prokuratora Krajowego Marka Staszaka. Pierwotnie na posiedzeniu miał stawić się minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.