Facebook Google+ Twitter

PiS kontra Palikot. Będą wnioski do Komisji Etyki Poselskiej?

PiS zamierza złożyć wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej, w odpowiedzi na słowa Janusza Palikota dotyczące wydarzeń z 11 listopada. Wcześniej Ruch Palikota domagał się ukarania Jarosława Kaczyńskiego, za wypowiedzi na ten sam temat.

 / Fot. Piotr Drabik/CC 2.0Janusz Palikot w programie "7. Dzień tygodnia" (Radio ZET) z 13 listopada br., odniósł się do zamieszek w dniu Święta Niepodległości: "to jest jedna wielka ściema Jarosława Kaczyńskiego, który marzy o zamieszkach i o tym, że one przywrócą go do władzy" (...) Tego typu wypowiedzi, jak Jarosława Kaczyńskiego na podstawie antyniemieckich fobii są najgorszym, w najbardziej podłym faszyzującym stylu" - czytamy na stronie Wprost24.pl.

Marcin Mastelarek (PiS) we wniosku do szefa komisji pisze, że swoimi słowami Palikot dopuścił się naruszenia zasad etyki poselskiej, jego wypowiedź określa jako "kłamstwa i oszczerstwa".

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoMastelarek twierdzi, że Palikot chciał poniżyć polityków PiS. Poseł PiS dodaje również, że Palikot nie posiada żadnych dowodów na poparcie, jak uznaje wypowiedzi posła, "kłamliwych twierdzeń". Nalega, aby od razu po ukonstytuowaniu się Komisji Etyki Poselskiej, zajęła się ona tą sprawą.
"Przypominam, że ponad rok temu doszło w Łodzi do mordu politycznego na działaczu PiS dokonanego przez byłego członka PO. Takie znieważające polityków PiS wypowiedzi budują atmosferę, która już raz doprowadziła do tragedii. Niestety Palikot nie wyciągnął wniosków", dodaje Mastelarek.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

sondor
  • sondor
  • 15.11.2011 15:39

Fobie Kaczyńskiego nie dotyczą tylko Niemców, fobie obejmują i inne dziedziny takie jak: patriotyzmu, władzy, poczucia nieomylności itp.
Jedynym lekarstwem na tego typu schorzenie może być tylko całkowita izolacja Kaczyńskiego w mediach
publicznych, ale czy to pomoże? - jednak trzeba by było to sprawdzić, może da się uratować "chłopa".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Józef
  • Józef
  • 15.11.2011 15:25

Kiedy Q.....a przestanę płacić na ich wygłupy76

Komentarz został ukrytyrozwiń
onucka
  • onucka
  • 15.11.2011 15:16

Palikot powiedział prawde ,ale sprawa jest poważniejsza Kaczynski przegrał po raz kolejny ,Liczył na cud ze ktos zginie na pochodzie Wysłał swoich siepaczy aby robili zadyme ale policja zrobiła swoje tak aby nie było ofiar [i to pokrzyżowało mu plany ] Gdyby ktos zginął Kaczor i całe prawicowe oszolomstwo dali by koncert Zaraz znicze krzyże i smierc meczenska -a tu nic z tego ,wiec zaczeli krytykowac Walcową Pisowska obloda

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 15.11.2011 14:33

Podobno "Ruch poparcia Palikota"zmienia nazwę na "Ruch wojujących Bezbożników"

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 15.11.2011 14:05

Dziwię się autorom , którzy tyle piszą o pyskówkach dwu partii i złożą czy nie złożą skargi. Są siebie warci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
piotr skarga
  • piotr skarga
  • 15.11.2011 13:39

popieracie kota bo chcecie się szybko nachapać czas leci a wy chcecie bardzo szybko

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa
  • Ewa
  • 15.11.2011 11:28

zamiast zajac sie powaznymi sprawami jak zdrowie,polityka rodzinna itp. to beda sie wloczyc po sadach zajac sie praca politykierzy zasmarkani.Obled co sie dzieje i co sie dziac bedzie ,ciekawe ile jeszcze ludzie wytrzymaja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
urszula maniak
  • urszula maniak
  • 15.11.2011 10:18

popieram palikota jest super jego ugrupowanie oceniam roznie jego samego ok,

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 15.11.2011 10:01

Usuwacie moje wpisy mali ludkowie,a sprawdźcie że miałem b. dużo pozytywnych ocen (cenzurka).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Z KPN
  • Z KPN
  • 15.11.2011 08:46

Polska scena polityczna jest skorupowana i denna !
TAKI Jarosław Kaczyńsk PRAKTYCZNIE BEZKARNIE WSZYSTKICH W KOŁO OBRAŻA I POMAWIA !
DLACZEGO JESCZE NIE JEST POSTAWIONY PRZED TRYBUNALEM STANU?!!!!!!
Bardzo wielu polskich politykow boi się haków i Jarosław Kaczyński skutecznie ich tymi hakami szantażuje , .To jest powód , zesi9ę zni cackają i pozwalają mu na te wszyskie ekscesy .
TO SIĘ MUSI WRESZCIE SKOŃCZYĆ .
Pan Prezydent , sejm , senat , rząd musi się wreszcie uporać z tym problemem dla Polski ;suwerennej wolnej i tej co wreszcie jest pełnpoprawnym członkiem w Unii Europejskiej .