Facebook Google+ Twitter

PiS: koszty urzędu minister Pitery są zbyt wysokie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-06 12:43

Posłowie PiS podliczyli koszty urzędu minister Julii Pitery i doszli do wniosku, że jej praca nie jest tyle warta. Po podsumowaniu pensji, samochodu służbowego, telefonu komórkowego oraz wynagrodzenia sekretarek posłowie oszacowali półroczny koszt na ponad 144 tysiące złotych.


Zdaniem byłego szefa kancelarii premiera w rządzie PiS, Mariusza Błaszczaka koszty mogą być jeszcze wyższe, jeśli doliczyć wynagrodzenia asystentów gabinetu politycznego Julii Pitery.

Poseł Błaszczak zarzucił minister Piterze, że koncentruje się na walce z instytucjami kontrolnymi a nie na przedstawianiu rozwiązań prawnych, które usprawniłyby funkcjonowanie państwa.

Zdaniem posłów PiS, minister Pitera bryluje też w mediach, ale nie reaguje, gdy donoszą one o zdarzeniach, na które- ich zdaniem- jako osoba odpowiedzialna za walkę z korupcją reagować powinna.

Rzecznik PiS Mariusz Kamiński jako przykłady podał między innymi wykupienie przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka 150-metrowego mieszkania komunalnego za jedną szóstą wartości, rozrzutność prezesa Agencji Rynku Rolnego oraz brak działań w sprawie byłego wiceministra zdrowia Krzysztofa Grzegorka.
Posłowie PiS złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowych komisji sprawiedliwości i kontroli państwowej.

Chcą zapytać minister Piterę na czym polega jej praca, czym się zajmuje i czy jej stanowisko jest w ogóle potrzebne.

Mariusz Kamiński powiedział, że PiS być może zwróci się do premiera Tuska o likwidację stanowiska Pełnomocnika do spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.