Facebook Google+ Twitter

PiS krytykuje pierwsze pół roku rządów PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-19 12:28

Prawo i Sprawiedliwość krytykuje pierwsze pół roku rządu premiera Donalda Tuska. Posłowie opozycji uważają, że Platforma Obywatelska nie wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych.

Poseł Maks Kraczkowski powiedział, że rządy Tuska to lawina obietnic i pustosłowie, ale także rosnące ceny żywności i mieszkań. W opinii polityka PiS, rząd Tuska nie wywiązuje się między innymi z obietnic związanych z budowaną autostrad. Zdaniem posła, zaniechania zagrażają przygotowaniom do Euro 2012.

Maks Kraczkowski uważa, że rządy Tuska oznaczają, iż skończyły sie dobre czasy dla przedsiębiorców. Polityk dodał, iż PO nie ma koncepcji na realizację inwestycji ani zaplecza specjalistów, którzy mogliby pozyskiwać fundusze europejskie dla Polski.

Posłanka PiS Beata Kempa uważa, że rządy obecnego premiera to nieustająca kampania prezydencka. Zdaniem posłanki zamiast konkretnych projektów, rząd składa kolejne deklaracje bez pokrycia.

Beata Kempa przypomniała, że Platforma Obywatelska w kampanii wyborczej zarzekała się, że nie sprywatyzuje szpitali. Ostatnie zapowiedzi PO dotyczące komercjalizacji służby zdrowia budzą wielki niepokój lekarzy i całego społeczeństwa - dodała posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Posłanka przypomniała również o pracach nad nową ustawą medialną. Jej zdaniem PO ukrywa informacje na temat projektu i nie informuje na przykład kto go przygotowuje. Posłanka przypomniała, iż plany dotyczące zniesienia abonamentu spotkały się z krytyką środowisk twórczych.

IAR/adb/jp

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: rząd PiS PO Tusk


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.