Facebook Google+ Twitter

PiS krytykuje projekt ustawy medialnej Platformy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-15 18:10

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Ołdakowski skrytykował projekt ustawy medialnej który proponuje Platforma Obywatelska. Chodzi plany podzielenia telewizji publicznej na dwie spółki o czym donosi dzisiejszy "Dziennik". Jedną z nich ma stanowić Program Pierwszy Telewizji Polskiej,który ma przyjąć charakter komercyjny. Pozostałe programy telewizji publicznej miałyby skupić się na funkcji misyjnej.

Ołdakowski zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie sprzeciwiało się tym planom i zaapelował do rządu o przemyślenie tego pomysłu. Poseł PiS podkreślił że media publiczne są niezwykle ważne dla polskiej kultury narodowej. Przypomniał również, że działania Platformy Obywatelskiej zmierzające do zlikwidowania abonamentu radiowo - telewizyjnego, spowodowały 83 milionowy spadek wpływów z tego tytułu.

Poseł Paweł Kowal podkreślił, że od projektu prywatyzacji mediów publicznych, rozpoczęła się afera Rywina, podkreślił jednak że w projekcie PO nie należy dopatrywać się zagrożeń korupcyjnych. W jego opinii, projekt jest pomysłem na zniszczenie mediów publicznych i ich częściową prywatyzację.

Paweł Kowal dodał, że jego partia wszelkimi możliwymi sposobami będzie stała na drodze realizacji takich pomysłów.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: media PiS PO


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.