Facebook Google+ Twitter

PiS krytykuje przyszłoroczny budżet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-18 16:48

PiS krytykuje przyszłoroczny budżet i apeluje o to, aby nie oszczędzać na oświacie, pomocy społecznej i samorządach. W Sejmie rozpoczęło się trzecie czytanie ustawy budżetowej na 2010 rok.

Posłanka Aleksandra Natalli-Świat podkreśliła, że opozycja zgłosiła poprawki dotyczące nakładów na ważne cele społeczne.

- Czy rzeczywiście jest aż tak źle w naszym kraju, że musimy oszczędzać na takim programie jak szklanka mleka w szkole, czy rzeczywiście jest tak źle, że musimy oszczędzać na pomocy socjalnej dla kombatantów? - pytała.

Aleksandra Natalli-Świat zwróciła też uwagę, że rząd zmniejszył deficyt budżetowy na papierze, wypychając niektóre wydatki poza budżet państwa. Jako przykład podała przesunięcie finansowania budowy dróg z budżetu państwa do Krajowego Funduszu Drogowego.

- Tam oczywiście tych pieniędzy nie ma, więc tam też się zadłużamy według informacji, które nam przekazano w toku prac nad budżetem - powiedziała. Natalli - Świat dodała, że dług ten wynosi blisko 19 miliardów złotych, które Krajowy Fundusz Drogowy będzie musiał pozyskać z kredytów i z emisji obligacji.

Według posłów PiS, prawdziwa dziura budżetowa wynosi prawie 97 miliardów złotych, a nie jak zapisano w ustawie budżetowej nieco ponad 52 miliardy. Aleksadra Natalli - Świat powiedziała, że w tej sytuacji zamiast mechanicznego cięcia wydatków, PiS proponuje powrót do zasady "kotwicy budżetowej", czyli optymalizacji wydatków i dochodów. Zdaniem wiceprezes PiS, zasada ta sprawdziła się w latach latach 2006 - 2007.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.