Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11080 miejsce

PIS - likwidacja gimnazjów a walka z bezrobociem

Krótka refleksja na temat ilości osób, które utracą pracę po wprowadzeniu nowego systemu ośmioklasowych szkół

Chodzi o pozbawienie pracy tysięcy ludzi – nie nauczycieli.
Straci pracę prawdopodobnie tylu ludzi ile jest gimnazjów razy 3. Zgodnie z rankingiem (JST) gimnazjów jest w Polsce 6483.
W każdej bodajże placówce zatrudniony jest psycholog, pedagog i logopeda, w niektórych również fizjoterapeuci. Nie ma i nie będzie zwyczaju w ośmioklasowych szkołach podstawowych zatrudniania dwóch specjalistów spośród wymienionych zawodów. Pracę straci więc w przybliżeniu 19449 osób nie licząc nauczycieli. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż zatrudnienia nie znajdą również absolwenci tych kierunków. Wymusi to na wielu młodych i starszych osobach emigrację. Nie będą płynęły od nich podatki, nie będzie płynął ZUS. Nastąpi również zapaść szkolnictwa wyższego o tych profilach.
A to niespodzianka ze strony PIS, które chce przywracać co było nie patrząc na to, co jest. No i chce likwidować bezrobocie.

Sytuacja dla przedstawicieli wymienionych zawodów już teraz jest fatalna, a będzie znacznie gorzej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Faktycznie bardzo powiązana z tematem gimnazjów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Bartłomiej Bąk - powołuje się Pan na opinie specjalistów.
Oto kolejna, profesora Konarzewskiego:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,130517,19219215,eksperyment-niespotykany-w-cywilizowanym-swiecie-prof-konarzewski.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto postawić sobie pytanie, czy ważniejsze jest tych kilka tysięcy osób pracujących w gimnazjach, czy edukacja kolejnych pokoleń. Gimnazja się nie sprawdziły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam, że w gimnazjach pracują też osoby z administracji i obsługi, dla których też może braknąć miejsca zatrudnienia w innych placówkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Kowalczyk, ja z kolei zechcę zwrócić Pani uwagę na opinie psychologów i pedagogów w tej kwestii:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Anna-Drewnowska-likwidacja-gimnazjow-przez-Prawo-i-Sprawiedliwosc-to-dobry-pomysl,wid,17942309,wiadomosc.html?ticaid=115fb7

http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/gimnazja-to-porazka-edukacyjna.html

Do autora: logopedzi to raczej domena podstawówek, osobiście nie spotkałem się żeby w gimnazjum (niepołączonym z podstawówką) był jakiś zatrudniany. Uwzględniając fakt, że spora część gimnazjów jest połączona z podstawówkami lub szkołami średnimi, Pańskie szacunki są wysoce nietrafione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamik - jest Pan omibusem wiedzy absolutnej na każdy temat. Chciałabym tylko uprzejmie zwrócić Pańska uwagę na fakt, że od mieszania herbata nie robi się słodsza, a gimnazjalistom od zmiany systemu rozumu i kultury nie przybędzie. Najgłupszy w rozwoju wiek i najtrudniejszy okres wychowawczy nie zniknie od przesunięcia ich do szkoły podstawowej; bo zarówno w ośmioklasówce, jak i w dwuletnim gimnazjum muszą przejść okres największej głupoty życiowej, dojrzewania seksualnego, kształtowania postaw życiowych i pomyśleć o wyborze dalszej drogi.
Żoliborski myśliciel zaczyna "naprawianie Polski" od wylewania dziecka z kąpielą; dziecka, którego nie miał i nie wychowywał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obserwuję częśto zachowanie gumnazistów - totalny brak kultury w miejscach publicznych, publiczne picie alkoholu, brak szacunku do wychowawców, którzy nawet nie bardzo są w stanie dobrze poznać swoich uczniów przez kilka lat nauki i kompletnie nie interesują się rozrubami swoich uczniow poza murami szkoły. Chcemy czy zbliża sią niż demograficzny, gimnazja będa pustoszały u nauczyciele być może u tak stracilyby pracę. Jestem z pokolenia 8 klasowej szkoły i mile ten czas wspominam. Dobrzy nauczyciele jak sadze będą bardzo poszukiwani przez takie szkoły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.